V posledních letech nabírá Vysočina na atraktivitě, počet hostů strmě stoupá. „Statistiky letošního léta ještě k dispozici nemáme. Ale během prvních tří měsíců letošního roku se na Vysočině ubytovalo přes 98 tisíc hostů. To je o 10,2 procenta více než ve stejném období předcházejícího roku,“ uvedla Monika Brothánková z Vysočina Tourism. Už loni přijelo o téměř devět procent turistů více než předloni.

Popularita koloběžek roste v celé republice. Ilustrační foto.
Chotěboř nabízí nový způsob prohlídky města i okolí. Půjčuje koloběžky

Největší lákadla Vysočiny se ale nemění. „Na Vysočině jsou nejnavštěvovanější ZOO Jihlava, zámek v Telči, hrad Roštejn, Muzea Vysočiny Třebíč a Jihlava a dále zámek ve Žďáře nad Sázavou spolu s kostelem svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře,“ říká k oblíbeným cílům turistů na Vysočině Brothánková.

Někoho ale města vůbec nelákají. „Vysočina se může pochlubit krásnou přírodou, často lidé vyhledávají Žďárské vrchy, krásnou přírodu najdou také v oblasti Železných hor, na Křemešníku nebo v blízkosti Čeřínku,“ říká Brothánková k oblíbeným destinacím. „Vyhledávané jsou samozřejmě památky UNESCO, rodiny s dětmi ocení nejrůznější zábavní parky, westernová městečka nebo pohádková městečka a říše,“ dodala.

Nová prohlídková trasa na hradě Roštejn.
Myslivci otevřeli novou prohlídkovou trasu