V pondělí ještě byl v těsné blízkosti v tichosti stojících stavebních strojů v permanenci skatepark. Lidé projíždějící, probíhající nebo procházející se po přilehlé cyklostezce stavba vesměs nijak více nezajímala. Až na dvojici, otce a syna. „Už se těším, až si tam dáme závod. Mladý nebude mít šanci,“ řekl otec Dominik a pomrkával přitom na syna. „To se ještě uvidí,“ odvětil dvanáctiletý mladík.

Unikátní zrcadlové dráhy umožní závodit nejen mezi přáteli nebo rodinou, uvažuje se také o soutěžení těch, kteří si s koly, koloběžky nebo skateboardy opravdu rozumí. „Tím bude pumptrack unikátní, protože žádný jiný obdobných rozměrů zatím v ČR není určený k paralelní jízdě dvojic,“ doplnil náměstek primátorky Petr Ryška. Na vedlejším dětském okruhu se naopak budou učit ti úplně nejmladší. To je ale hudba daleké budoucnosti.

Nyní se magistrát omlouvá všem, koho se omezení spojená se stavbou dotknou. „Prosíme o respektování pokynů stavební firmy a omlouváme se za narušení klidu a komfortu bydlení v okolí staveniště,“ uvedla Zuzana Koutná z oboru rozvoje města jihlavského magistrátu. Pumptrack totiž bude pro pohodlné přejetí propojený nejen se skateparkem, ale i s cyklostezkou.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Investice vyjde na tři a půl milionu, její součástí je i osvětlení za osm set tisíc a to nejen pumptracku, ale i sousedního skateparku. Stavbu podpoří i hejtmanství, třebaže žádost o finanční spoluúčast loni prošla až na třetí pokus. Jen se podíl snížil z padesáti na čtyřicet procent. „Musím konstatovat, že o tři sta třicet tisíc jsme svedli dvouměsíční boj,“ řekl tehdejší hejtman Jiří Běhounek.

Podobná dráha již funguje v Novém Městě na Moravě nebo v nedalekých Lukách nad Jihlavou, obě jsou oblíbené. „Jezdí tam mladí, i školáci z okolních obcí. Jezdit zkoušeli také starší, ale jsou vždy odření,“ usmál se již dříve starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl.