Obří stavbu z kartonu postaví v areálu zámku ve Žďáře nad Sázavou Olivier Grossetete společně s pomocníky v sobotu 24. června. „V areálu zámku se uskuteční před stavbou týdenní workshop, do kterého se může zapojit i veřejnost a následně vznikne stavba z kartonu. Inspirovat se bude francouzský abstraktní umělec Olivier Grossetete Janem Blažejem Santinim,“ uvedla mluvčí zámku Linda Vojancová.

Řádění brigádníků ze světového poháru v centru Nového Města na Moravě.
Vandalové ze světového poháru: podívejte se, jak brigádníci řádili v Novém Městě

Zahraniční umělec svá díla staví v různých městech po Evropě. „Je to poprvé, co se u nás něco takového bude dělat. Stavba bude opravdu velká, bude na ní potřeba 1600 krabic. Na místě bude přímo i Olivier Grosetete a další osoby z jeho týmu,“ komentovala Vojancová.

Zdroj: Youtube

V týdnu před samotnou stavbou díla z krabic se budou konat tvořivé workshopy v budově Konventu. Denně se tam vystřídá přibližně šedesát lidí. Pod vedením francouzského umělce a jeho asistentů vytvoří všichni společně části finálního díla.

„V sobotu 24. června začne samotná stavba díla na terase před Muzeem nové generace pod hrází Konventského rybníka. Od osmé ranní začne přenášení komponentů z Konventu a stavba díla na terase před Muzeem nové generace. Práce potrvají osm až deset hodin,“ dodala Linda Vojancová.

Zdroj: Youtube

Zájemci si mohou netradiční stavbu, která bude večer osvětlená, prohlédnout do nedělního odpoledne. To dojde k její demolici.