„Líbí se nám princip, kdy se v jeden den ve stejný čas scházejí lidé po celé České republice, aby si v předvánočním čase zazpívali koledy a na chvilku se zastavili v adventním shonu. Aby si popovídali u svařáku s přáteli, kamarády a sousedy z obce. Proto jsme se k akci vydavatelského domu Vltava Labe Média rádi přidali i u nás," řekl Karel Malivánek.

Děti ze všech sedmi žďárských mateřinek a z pěveckého sboru Sluníčka předvedly vystoupení, která pilně připravovaly po celý podzim.
Školky oslavily výročí akademií, diváci zaplnili celý kulturní dům

Příchozí dostali ve Vojnově Městci speciální vydání adventního Deníku s texty koled vybranými pro akci Česko zpívá koledy. „Ale pro jistotu jsme jich ještě pár zpěvníků okopírovali na obecní kopírce, aby se dostalo na každého,“ usmála se na zaplněném prostranství před vojnoměsteckým kostelem Hana Marková, úřednice úřadu městyse Vojnův Městec.

V mrazivém podvečeru se mohli zpěváci zahřát čajem nebo svařákem, k chuti přišly palačinky z palačinkového stánku Soni Turinské. Děti dostaly prskavky a perník. Vojnoměstecký kostel svatého Ondřeje byl mimořádně otevřen k prohlídce při svíčkách. 

Vánoční divadelní představení se hraje v novoměstském evangelickém kostele rok co rok.
Do evangelického kostela chodí na Štědrý den i neznabozi