Kraj Vysočina podporuje třídění odpadu už sedmnáct let. „V loňském roce vytřídil každý obyvatel Kraje Vysočina dohromady 56 kilogramů papíru, plastu, nápojových kartonů, čirého a barevného skla,“ informoval Josef Mojžíš ze společnosti EKO-KOM. To je téměř o pět kilo více, než je republikový průměr. Včetně kovů je to pak více než osmasedmdesát kilo na osobu.

Třídění není lidem na Vysočině lhostejné a zlepšují se v něm, každý z nich loni v průměru vytřídil o dva kilogramy více odpadů než předloni. „Kraj Vysočina obhájil v pomyslném hodnocení krajů loňské druhé místo,“ prohlásil Mojžíš.

Výsledkům pomáhá i nejhustší sběrná kontejnerová síť v rámci všech krajů ČR. „V Kraji Vysočina sloužilo loni lidem k třídění odpadů 29 348 barevných kontejnerů a menších nádob. Jedno průměrné, veřejně přístupné, kontejnerové hnízdo slouží v současnosti pro 80 obyvatel“ dodal Mojžíš.

Ve školách a obecních prostorech se třídí do kartonových boxů, domácnosti dostávají tašky a obce mají zapůjčeny další sběrové nádoby. A lidé toho využívají.