Lidé z řad veřejnosti rozhodnou svými hlasy o celkem devíti vítězích. Anketa Dřevěná stavba roku 2020 je totiž rozdělena do devíti soutěžních kategorií, a to malá a velká dřevěná hřiště, návrhy a realizace dřevěných konstrukcí či moderních dřevostaveb, realizace roubenek, srubů, interiérů a zajímavosti ze dřeva. „Kategorii zajímavosti ze dřeva, která ukazuje dřevěné předměty se zajímavým příběhem, jsme otevřeli letos na oslavu patnácti let Nadace dřevo pro život,“ řekla Terezie Poláková z Nadace dřevo pro život.

Zájemci mohou v každé kategorii poslat až tři hlasy. Pokud budou hlasovat ve všech devíti kategoriích, zařadí se do soutěže o třídenní romantickou dovolenou ve srubu v podhůří Orlických hor. „Šanci na výhru si významně zvýšíte, pokud odešlete všech sedmadvacet hlasů, které máte k dispozici po registraci vaší e-mailové adresy na našem webu,“ doporučil ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák.

Dřevěné stavby lákají každoročně pozornost tisíců hlasujících, kteří jim v minulém ročníku odeslali téměř pětačtyřicet tisíc hlasů. „I letos mají hlasující z čeho vybírat. Přihlášené stavby jsou krásné, inspirativní a prospívají našemu zdraví i planetě,” doplnil Polák s tím, že věří, že zájem o tyto stavby i nadále poroste.

Nejen milovníci dřeva mohou posílat své hlasy do 11. března. Výsledky ankety, kterou Nadace dřevo pro život vyhlašuje už po desáté, budou zveřejněny 22. dubna na slavnostním vyhlášení vítězů v Praze.

Projekt, kterému udělila záštitu tři ministerstva, podporuje využívání dřeva jako naší významné obnovitelné suroviny.