Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U Křelovic vládnou semafory

Křelovice – Opravy silnic a s nimi spojená přechodná podoba dopravy po objízdných nebo upravených trasách podle očekávání už několik týdnů komplikují život v severní části pelhřimovského okresu.V minulých dnech se setkávali motoristé s dočasnými dopravními značkami kolem Křelovic, Košetic a Arneštovic. Mluvit o minulosti a v minulém čase ovšem není na místě.

21.6.2017
SDÍLEJ:

U Křelovic nebo u Želiva lze narazit na různé stavby, kvůli nimž se zkomplikovala doprava v regionu.Foto: Deník / Jíra Jiří

Kvůli opravě mostu není a ještě nějakou dobu nebude situace jednoduchá v Želivě, přesněji řečeno mezi Želivem a už zmíněnými Křelovicemi.

Zatímco některé práce do konce června skončí (to platí pro úsek se semafory u Křelovic), od července bude po tři měsíce uzavřen pro tranzitní dopravu průjezd Červenou Řečicí.

Někde si už oddychli. K poslednímu květnu byla dokončena modernizace silnic z Košetic ve směru na Čechtice. „Občané se na nový povrch vozovky těšili. Byli trpěliví a sebemenší komplikace s pochopením akceptovali,“ ohlédla se za první etapou prací na důležitém silničním tahu II/112 košetická starosta Blanka Veletová.

Tím ale komplikace na silnicích v této části Pelhřimovska rozhodně neskončily. Před několika dny byl dokončen první renovovaný úsek mezi Košeticemi a křižovatkou u Jiřiček, přechodně bylo zavřené i napojení od Arneštovic.

V současnosti se opravuje úsek od křižovatky u Jiřiček až do Křelovic. V celém tomto úseku lze jezdit pouze jedním jízdním pruhem, dopravu řídí semafory.

Regulovaný provoz v těchto místech už zažila i Pavlína Vlková, která jezdí z Košetic, kde bydlí, do Pelhřimova. „Běžná cesta se mi při projíždění přes Křelovice v těchto dnech pravidelně prodloužila kvůli času strávenému na semaforech nejméně o pět minut,“ potvrdila Pavlína Vlková.

Podle Jany Koucké, která se v minulých dnech z Košetic rovněž dopravovala přes Křelovice do Pelhřimova, je za současné situace zpoždění na cestě přijatelné. „Pražské autobusy se občas drobně zdržely, ale hlavní je, že se celá oprava blíží k závěru. V těchto dnech se už naštěstí Košeticemi projede a objížďka přes Arneštovice není nutná,“ připomněla Jana Koucká, že v jisté fázi prací na silnicích nebyly úplně volně průjezdné ani Košetice.

Změnám se musely podrobit i pravidelné autobusové spoje. Na místo obvyklých jízdních řádů byly vyhotoveny výlukové jízdní řády. „Při této uzavírce jsme nezaznamenali žádné stížnosti ani řidiči nemají žádné námitky,“ konstatovala Marcela Průchová, vedoucí personálního oddělení společnosti ICOM transport.

V tuto chvíli jsou zřejmě nejkritičtějším místem Křelovice. Ve směru na Košetice (a dále na Vlašim a Benešov) se tvoří kolony aut před semaforem a na Želiv se po silnici II/129 vůbec projet nedá, neboť u Želiva jsou v plném proudu práce na opravě mostu přes řeku Želivku.

Některé objížďky vedou přes Senožaty, jiné přes Košetice. Tranzitní doprava musí dokonce přes Arneštovice, Hořepník, Pacov a Eš a teprve pak dále do Pelhřimova.

A dopravní značky pomáhají pouze částečně. „V orientaci nejlépe obstojí místní obyvatelé,“ podotkl starosta Křelovic Jaromír Dolejš. „Chaosu jinak propadne téměř každý jiný cestující, který místní krajinu nezná,“ doplnil Dolejš.

Za necelé dva týdny přibude už zmíněná komplikace v Červené Řečici, kde bude uzavřen zhruba dvě stě metrů dlouhý úsek hlavní silnice ve směru na Křelovice od náměstí k orlovně a dále ke kinu. „Práce začnou 3. července, uzavírka potrvá sto dní,“ uvedl místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec.

Pro řidiče osobních aut a klienty hromadné dopravy má dobrou zprávu, osobní auta a autobusy se vejdou na objízdné trasy, které budou značeny přímo ve městě. „Tranzitní doprava bude ale vedena z Pelhřimova na Humpolec a dál přes Senožaty,“ dodal Obranec.

Jiří Jíra

Andrea Petráková

Autor: Redakce

21.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

Náměšťsko - S mačetou vnikl násilím do domu své bývalé přítelkyně jednatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. „Před jedenáctou hodinou večer přišel k jejímu domu a dožadoval se vstupu. Když to žena odmítla, vykopl uzamčené dveře, vnikl do domu a místnosti prohledával,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení