Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týden sociálních služeb si připomíná i brodská charita

Havlíčkobrodsko, Humpolecko – Už po deváté si Česká republika připomíná význam oblasti sociální péče prostřednictvím Týdne sociálních služeb, který letos připadá na termín od 2. do 8. října. Na Havlíčkobrodsku a Humpolecku je největším poskytovatelem sociální péče a prevence Oblastní charita Havlíčkův Brod. 

3.10.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto, Oblastní charita.Foto: Aneta Slavíková

Zaštiťuje celkem třináct sociálních služeb, vedle nichž nabízí i další řádku služeb, do které patří Charitní ošetřovatelská služba, Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, mateřská centra v Havlíčkově Brodě, Ledči nad Sázavou a ve Světlé nad Sázavou, Středisko charitní pomoci a Dobrovolnické centrum.

Oblastní charita Havlíčkův Brod v regionu působí již šestadvacet let. Na svém začátku budovala ošetřovatelskou a pečovatelskou službu, ovšem s postupem času se nabídka pomoci organizace rozrůstala a vyvíjela, což pokračuje i nadále.

„Naším posláním je poskytovat nejen sociální, ale také zdravotní, duchovní a humanitární služby lidem v nepříznivé životní situaci bez ohledu na rasu, původ či náboženské vyznání. Svou činnost zaměřujeme na podporu dětí a mládeže, matek i otců s dětmi, lidí s postižením, seniorů, jednotlivců i celých rodin,“ nastínila ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Anna Blažková.

Organizace rovněž usiluje o aktivní zapojení se do formování kulturního a společenského života ve svém okolí se zaměřím na tradice a osvětu veřejnosti v oblasti sociální problematiky. Mezi nejznámější akce patří tradiční Tříkrálová sbírka, dále také masopustní nebo svatomartinský průvod v Havlíčkově Brodě či rozličné výstavy, jarmarky, přednášky a besedy. Letos 15. září uspořádala za podpory města Havlíčkův Brod a dalších partnerů první ročník havlíčkobrodského festivalu sociálních služeb s názvem Bez bariér jsme si blíž, který sklidil velice pozitivní ohlas. Pozvání k účasti přijali také další poskytovatelé sociálních služeb v regionu.

„Často se ve své každodenní praxi setkáváme s tím, že se lidé o možnostech sociální péče dozvědí až v momentě, kdy ji akutně potřebují. Přitom kdyby o tom, na koho se mohou obrátit a že se vůbec mají na koho obrátit, věděli dříve, možná by spoustu okolností řešili jinak, efektivněji a byli by spokojenější. Proto jsme se rozhodli zrealizovat jakýsi festival, který lidem dokáže atraktivní formou přiblížit, kde jim s jejich problémy mohou profesionálně pomoci,“ vysvětlila Anna Blažková.

Havlíčkobrodská Charita je církevní neziskovou organizací a jako jedna z oblastních Charit patří k organizaci Charita Česká republika. V její nabídce sociálních služeb konkrétně figurují: Občanská poradna, jež poskytuje bezplatné a anonymní poradenství pro širokou veřejnost v nejrůznějších oblastech, dále nízkoprahová centra pro děti a mládež eNCéčko ve Světlé nad Sázavou a BAN! v Havlíčkově Brodě, která se podílejí na prevenci rizik spojených s dospíváním.

Dále to je Středisko rané péče zastřešující komplex služeb orientovaný na rodiny dětí s postižením nebo po komplikovaném porodu, Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi, jejíž pracovníci dojíždějí do domácností s cílem pomoci zlepšit sociální situaci zejména s ohledem na nezaopatřené dítě, Charitní domov pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě a Humpolci poskytující dočasné zázemí a podporu matkám, či otcům s dětmi.

Patří tam i Centrum sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou, jakožto denní stacionář pro lidi s hendikepem a pro seniory, Chráněné bydlení Petrklíč v Ledči nad Sázavou pro lidi, kteří kvůli zdravotnímu či duševnímu onemocnění vyžadují pomoc druhých při samostatném bydlení, Sociálně terapeutická dílna v Ledči nad Sázavou pro klienty s lehkým či středním postižením, jejímž cílem je udržet a rozvíjet jejich pracovní návyky.

Pod Charitu spadá také také Astra – denní centrum pro seniory v Humpolci, což je denní stacionář pro seniory, Charitní pečovatelská služba a Centrum osobní asistence pro seniory a lidi s hendikepem, kteří mohou žít doma, ale kteří zároveň potřebují pomoc se zvládáním hladkého chodu domácnosti, a Domácí hospicová péče s nabídkou komplexní péče o umírající v jejich domovech.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

3.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení