Už v osm hodin ráno by se měli podle plánu v Jihlavě vyložit dva samci, Zuberi z belgického Bellevaerde parku a Paul z německé Zoo Münster. Tentýž den se uskuteční ještě transport samce Manu z ostravské zoo, ten by měl do jihlavy dorazit v sedmnáct hodin. „Jedná se o tři mladé samce ve stáří dvou až tří let. Všechny tři žirafy budou na nezbytně nutnou dobu umístěny uvnitř pavilonu, návštěvníci je budou moci spatřit pravděpodobně až od 5. června, kdy je naplánováno slavnostní otevření expozice žiraf," přiblížila mluvčí zoo Kateřina Kosová. Z celkem devíti poddruhů žirafy budou v jihlavské zoo zastoupeny hned dva, žirafa Rothschildova, to je samec Zuberi a Manu, a žirafa síťovaná, tedy samec Paul.

Transport zajišťuje specializovaná přepravní firma EFRA z Holandska. „Žirafy budou přepravovány ve speciálně upravených transportních boxech, které musí zajišťovat jednak určitý komfort pro žirafy, vzhledem k jejich výšce, a zároveň musí umožňovat cestování po komunikacích , musí projet pod mosty či podjezdy. Proto mají regulovatelnou výšku stropu. Box musí být také bezpečný pro zvířata a musí umožnit zvíře během cesty nakrmit a napojit," dodala Kosová.

Ta dodala, že přesuny zvířat mezi zoologickými zahradami se uskutečňují zdarma. Podle ní se tedy nejedná o obchod se zvířaty. Placeny jsou pouze náklady na samotný transport.