Dosavadní rekord pro 20. červen z roku 2002 měl hodnotu 31,5 stupně Celsia. Oznámil to Peter Hruška z brněnského pracoviště Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Rekordní teploty přes 30 stupňů Celsia ve čtvrtek meteorologové zaznamenali také na stanicích v Hubenově a Kostelní Myslové na Jihlavsku, Velkém Meziříčí a Vatíně na Žďársku, v Dukovanech a obci Sedlec na Třebíčsku, v Košeticích a Novém Rychnově na Pelhřimovsku a Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. V Nedvězím a Svratouchu na Žďársku se rekordní teploty zastavily těsně pod 30 stupni.

Podle ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislavy Filové záchranáři kvůli současným vysokým teplotám nezaznamenali zvýšený počet výjezdů. „Naopak se objevuje spíš pokles počtu kolapsových stavů. Lidé zřejmě reagují na doporučení lékařů a dávají na sebe pozor," řekla Filová.

Podle meteorologů bude v pátek na Vysočině jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se postupně místy mohou objevit přeháňky a bouřky. Večer bude od jihozápadu přibývat oblačnost, bouřky a déšť mohou být postupně četnější. Nejvyšší denní teploty by měly dosáhnout 25 až 29 stupňů Celsia.