V Jihlavě se Stephen King nejprve setkal s primátorkou krajského města Karolínou Koubovou a následně zavítal na hejtmanství, kde měl schůzku s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem.

King, který má díky svému předcházejícímu působení blízko k byznysu, hovořil s oběma politiky o možnostech spolupráce právě v oblasti ekonomiky a obchodu.

Dopolední pobyt v Jihlavě završil King besedou se studenty obchodní akademie, kde odpovídal na dotazy, které se týkaly možností dalšího studia nebo práce ve Spojených státech.

V Humpolci King zavítal do firmy Hranipex, která už má podnikatelské aktivity v USA, a v zóně pro umění 8smička se setkal z přibližně patnácti podnikatelkami z různých koutů Vysočiny.

Stephen King působí v České republice jeden a půl roku a postupně navštívil téměř všechny kraje. Vysočina se dostala na řadu jako předposlední, ještě se chystá do Karlovarského kraje. „Vysočina je pro mě velmi zajímavý region, rozhodně jde o jeden z nejkrásnějších regionů v celé České republice. Byl jsem zde jako velvyslanec poprvé, ale nikoliv naposledy,“ ohlédl se za svou pondělní návštěvou Vysočiny velvyslanec USA v České republice Stephen King.