Mezi převážně nákladními vozy uvázly i sypače silničářů. Objízdné trasy nebyly stanoveny, zatím není jisté, kdy bude provoz obnoven. Řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Problémy podle mluvčí začaly kolem 13:30. „Silnice je ucpaná neukázněnými řidiči, v místě je velmi silná kamionová doprava," uvedla mluvčí. Podle ní je silnice zatím jedinou neprůjezdnou komunikací v kraji.

Policisté už dopoledne vyšetřovali 14 dopravních nehod, které se staly kvůli počasí. Hlavní silnice jsou mokré po chemickém ošetření, na vedlejších leží ujetá a místy zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Na úseku dálnice D1 leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Řidiči musejí věnovat jízdě zvýšenou pozornost.

Na řadě míst v kraji se objevují místní problémy se sjízdností, které silničáři operativně odstraňují. Policisté přijali od řidičů více než desítku oznámení většinou o kamionech blokujících provoz zejména v kopcích. Týkalo se to například silnice mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem, u Okříšek a Zašovic na Třebíčsku nebo u obce Kámen na Pelhřimovsku. „Ve Žďáru nad Sázavou nákladní automobil poškodil semafor, v Telči narazilo osobní auto do zdi, nehoda skončila dvěma lehčími zraněními," řekla policejní mluvčí Čírtková.

Mezi obcemi Sedlice a Svépravice na Pelhřimovsku se krátce po 13:00 vzájemně vyhýbaly autobus a nákladní automobil. Pod autobusem se utrhla krajnice, vůz spadl do příkopu. V autobuse jelo šest lidí s řidičem, nikdo nebyl zraněn.

Silničáři mají podle krajského dispečera Jiřího Hejnáka v terénu nepřetržitě kolem 110 sypačů a další potřebnou techniku. „Místní problémy máme hlášeny například mezi obcí Štoky na Havlíčkobrodsku a Jihlavou či u obce Věž na Havlíčkobrodsku," řekl Hejnák.

Na Vysočině je převážně zataženo, ve všech okresech kromě Třebíčska sněží. Vane slabý vítr, teploty se pohybují od tří do šesti stupňů pod nulou. Dnes bude nadále podle meteorologů převážně zataženo, od severozápadu s občasným sněžením, přechodně i vydatnějším, které bude v polohách pod 500 metrů nad mořem přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Večer budou srážky slábnout. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem nuly. Do 18:00 platí výstraha meteorologů před sněhovými jazyky.