V Přibyslavi bude hlavní tah zúžen na jeden jízdní pruh až do jara, kdy budou obnoveny práce na zpevňování svahu pod touto silnicí. Uvedli to správci silnic.

Na dvou místech v kraji jsou uzavřeny úseky komunikací II. třídy pro těžká auta kvůli špatnému stavu mostů. Tyto objížďky jsou hlášeny až do konce příštího roku.

V Přibyslavi se omezení týká silnice I/19 vedoucí ve svahu do Dobré. Auta tam projíždějí kyvadlově, dopravu řídí semafory. Kamiony musejí toto místo objíždět. Jihlavské Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam letos začalo sanovat svah pod silnicí. Průzkum ale ukázal, že je v horším stavu, než se čekalo. Další škodu nadělal letní přívalový déšť. „Zastavili jsme to tam na konci září, protože bylo jasné, že se to do zimy nedokončí," řekla ředitelka ŘSD Marie Tesařová. Na jaře bude oprava s náklady kolem šesti milionů korun pokračovat.

U silnice I/38 z Jihlavy k D1 podle plánu pokračuje letos zahájená stavba mimoúrovňové křižovatky do průmyslové zóny v Pávově. Stát bude asi 50 milionů korun. Vozovka je kvůli tomu zúžená v jednom směru dálničního přivaděče a je tam snížená rychlost.

V Havlíčkově Brodě je kvůli rekonstrukci uzavřen most přes řeku Sázavu v centru. Stavbaři slibovali, že na něj zase pustí auta koncem října. Teď to podle Hany Strnadové z krajského odboru dopravy vypadá tak, že bude tento úsek krajské silnice zprovozněn do 14. prosince. Po mostě starém 150 let vede jedna z nejrušnějších silnic v Brodě.

Těžká auta nesmějí vjíždět na zchátralý most u Dešova na Třebíčsku a u obce Příštpo na Třebíčsku je pro ně silnice uzavřena kvůli havarijnímu stavu opěrné zdi před mostem. Obě uzavírky jsou na krajských silnicích, hlášeny jsou až do konce příštího roku.