Deníku se podařilo zkontaktovat muže, který video společně s kamarádem natočil a v noci ze soboty na neděli rozšířil na sociální síti Facebook. „Šli jsme se známým ve večerních hodinách městem. Měli jsme namířeno do jiného baru. A v tom jsme viděli u silnice stát holku, u které naráz zastavilo policejní auto. Nejprve si chvíli povídali, tak jsme si mysleli, že se něco děje. Nenapadlo nás nic jiného, než celou scénu začít natáčet,“ vyprávěl muž, který si přál zůstat v anonymitě. Redakce však jeho celé jméno zná.

Že zřejmě nejde o záchranu mladé ženy v nouzi, si dva přátelé uvědomili ve chvíli, kdy si dívka s policisty pořídila selfie fotku. „To už nám bylo divné. Potom holka oběhla auto a neusedla na zadní sedadlo, jak by se dalo čekat, protože policista otevíral zadní dveře, ale na sedadlo spolujezdce. Tím vlastně scéna skončila, protože pak už jen rozsvítili majáky a odjeli,“ popsal video jeho spoluautor.

Se zveřejněním pánové nezaváhali ani chvíli. „Byli jsem v takové dobré náladě, tak jsme to prostě hodili na sociální síť. Lidé to začali hned komentovat. Kladně i záporně, to je jasné a v pořádku. Nemyslím si ale, že bychom se dopustili něčeho špatného. Když vidíme, že se děje něco, co by se dít nemělo, máme přece právo to natočit a zveřejnit,“ je přesvědčený muž ze Znojemska.

Na snímku ředitel Znojemského městského pivovaru Miroslav Harašta.
Jako plivnutí do tváře. Znojemský pivovar omezuje aktivity kvůli reakci města

Co se ve Znojmě v noci na neděli odehrálo, nyní zjišťují policisté. „Videem se zbývá Odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství v Brně. Kolegové musejí situaci prošetřit a zjistit, co se vlastně stalo,“ okomentoval pro Deník jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle spoluautora videa, s nímž redakce hovořila, by se dvojice policistů ze svého chování měla zpovídat. „Bylo evidentní, že se nic nestalo. Kdyby ano, holka by si šla sednout na sedadlo dozadu. Tam ji ostatně i policista nejprve naváděl. Podle mě by se tím nadřízení těch policajtů měli zabývat a třeba je pokárat. Bezdůvodně totiž zneužili svojí policejní pravomoci. Já to ovšem nikam dál posílat nehodlám, stačí, že jsme ho zveřejnili na sítích,“ nechal se slyšet muž.

Pobočka KFC v Dobšické ulici otevírá ve čtvrtek 23. listopadu v jedenáct hodin dopoledne.
Je to tady. Další fast food otevírá ve Znojmě. KFC přivítá hosty ve čtvrtek

Noční scéna ze Znojma se postupně začala šířit po internetu. Komentovaly ji vyšší desítky lidí. Mezi nimi například i Lubomír Bauer. „Pomáhat a chránit, to je jejich cíl. Pomohli udělat selfie a ochránili tím, že dívku dovezli v pořádku domů,“ napsal muž a neopomněl přidat usměvavý smajlík.

Zdroj: Youtube

S větší vážností brala video naopak například Ladislava Michálková. „Zajímalo by mě, jestli to autor poslal na policii. Protože pokud vím, tak svezení s majáčky je problém. Když nás převážela sanitka do Brna s dcerou s onkologickým onemocněním a horečkami, řekli mi, že bez doporučení lékaře nemohou majáky použít. Když vidím tohle, tak mě to pěkně naštve,“ srovnala.

I Michálková si myslí, že by měli být policisté za své jednání pokáraní. „Je to jejich hloupost. Prostě chtěli udělat dojem. Aspoň si to myslím. Chlapi jsou jednoduchá zvířátka. Podle mě přemýšleli něčím jiným než hlavou,“ zmínila Michálková.

Video viděli i představitelé znojemské radnice. „Jelikož se jedná o hlídku Policie České republiky, vůbec nám nepřísluší událost jakkoli komentovat. Navíc vůbec nevíme, o co konkrétně v tomto případě šlo,“ vzkázal její mluvčí Pavel Kovařík.