Zdevastovanou silnici místní nechtějí opravovat kvůli bezpečnosti. „Část občanů, co tam bydlí, říká, neopravujte to, pak se z toho stane závodní dráha,“ řekl starosta Radek Žák. I když tak mluví s nadsázkou, obavy o bezpečnost jsou na místě. Pomohly by prý zpomalovací retardéry, ty ale zase komplikují zimní údržbu, zachytává o ně pluh. „Projektanti hledají nějaké kompromisní řešení. Na zodpovědnost a předvídavost některých řidičů se nedá spolehnout,“ zhodnotil situaci starosta.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkRadnice chce letos udělat projektovou dokumentaci, ta vyjde na sedm set tisíc korun. Starostu těší, že zakázku získal projektant, se kterým má radnice zkušenosti. „Mohl nabídnout nejnižší cenu, protože se tu pohybuje a má zkušenosti s touto lokalitou,“ usoudil Žák. Na podzim chtějí Kněžice ještě požádat o evropské dotace a pokud to vyjde, příští rok se pustí do práce.

Jediná změna oproti původnímu plánu je zatím ohledně parkování. „Šikmá parkovací stání by znamenala velký zásah vůči terénu. Vznikly by tam vysoké opěrné zdi, a proto bude pouze podélné stání. Další parkovací místa se rozmístí po prostoru jinak,“ uvedl starosta. Změny se dotknou i osvětlení, nyní svítí všechny lampy celou noc, nově bude mít radnice možnost osvětlení regulovat a v rámci revitalizace by ráda nasvítila i zadní část bytových domů.