Ocelové lano je nyní natažené přes cyklostezku mezi Bradlem a Petrovickým mlýnem, tedy na cyklotrase Jihlava Třebíč Raabs. Umístil ho tam Rostislav Prokeš, který nyní na rodinném lesním pozemku o rozloze 1,3 hektaru těží dřevo.

„Jen čekám, kdy si někdo o to lano uřízne hlavu. Je tam strom, kde mám kladku. Je to přesně ve výšce krku cyklistů, kteří mi tam pořád i přes zákaz jezdí. Bohužel nikam jinam dřevo tahat nemůžu, a to zatím stahuji jenom to suché z houštiny, ještě jsem nezačal dělat prořezávku," vyjádřil se ve středu Prokeš.

Prořezávku musí Prokeš zajistit do konce října. „Teď mě honí hajný, protože to musí být hotové. Mám to nakázané, navíc tam mám celkem čtrnáct stromů s kůrovcem," řekl Prokeš.

Problém s uzavřením tohoto úseku cyklostezky se objevil už jednou, a to na začátku května. I tehdy přes zákaz cyklisté po cyklostezce jezdili. Primátor Jihlavy a předseda svazku obcí na cyklotrase Jihlava Třebíč Raabs Jaroslav Vymazal se tehdy s majitelem lesa na trase Rostislavem Prokešem dohodli, že těžbu přes léto přeruší. Podle Prokeše však šlo o křehké příměří a problém s cyklisty porušujícími zákaz je tu znovu.

„Je to pořád dokola, my jako svazek s tím nemáme naprosto nic společného, nevlastníme tam žádný pozemek, nemáme smlouvu s žádným cyklistou, nemáme na ně žádný vliv. Cyklisté to užívají stejně jako chodci a motoristé," vyjádřil se Jaroslav Vymazal. „Jestliže pan Prokeš dostane povolení ke kácení, tak si to musí zajistit tak, aby nikoho neohrozil. Udělá zábranu nebo napíše cedulky jako každý jiný vlastník, pak je to na nebezpečí každého občana," dodal Vymazal s tím, že mu svazek nabídl, že by cestu koupil, s tím ale majitel pozemku nesouhlasil.

V současné chvíli chce Rostislav Prokeš na sousední parcelu navézt hlínu, přibližně šedesát tun. „Snažím se sehnat tatru a opravdu to tam zasypu. Ale v tu chvíli zase zatarasím cestu chatařům. Ale co jiného mám dělat, když si tam někdo uřízne hlavu. A když si tam někdo půjde dobrovolně stoupnout, tak mu stejně vynadají," řekl Prokeš.

Podle Vymazala ale bylo veškeré vstřícné jednání s Prokešem marné. „Pan Prokeš chce zkrátka jen těžit. Nechtěl to řešit. Má to nějak zablokované v hlavě, a nemá rád cyklisty. Obrací se na svazek, ale my mu v tom, pokud nechce hledat rozumná řešení, pomoci nemůžeme," uzavřel Vymazal.