Krátký vědomostní kvíz týkající se elektrokoloběžek se blíží k závěru, zbývá už jen poslední otázka, a to kolik osob smí jet na koloběžce. „Maximálně dva,“ hádá správnou odpověď jedna z dívek. „A to je právě špatně, vždy smí jet jen jeden,“ odpovídá jí Veronika Vošická Buráňová, krajská koordinátorka dopravní prevence BESIP.

Celé úterní dopoledne patří centrum krajského města Vysočiny strážcům zákona. V rámci tradiční akce Bezpečný život na Vysočině vystavují svá auta, dodávky i motorku. Zájemci si mohou zkusit neprůstřelnou vestu nebo si prohlédnout zbraně. Pro děti je navíc připraveno několik stánků s nejrůznějšími aktivitami. A samozřejmě i odměnami. Není divu, že nejmladší účastníky přichází ve velkých skupinkách.

Lokalitu Pod Zámkem čekají výrazné změny.
Týdenní fronta jako ve Žďáře? Ve Větrném Jeníkově budou prodávat pozemky

Často jde o jihlavské předškoláky, ti přespolní museli uprosit rodiče. „Byli jsme tady loni a syn chtěl vše vidět i letos, tak dnes nešel do školky. Už cestou na náměstí jsme potkali asi tři policejní auta, to se mu líbilo a tady je ve svém živlu,“ hodnotí mladá maminka Martina Severová. „Jen nevím, jak ho odsud dostanu,“ dodává se smíchem, zatímco syn obdivuje jedno z blikajících aut.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Policisté také ukázali, jak si umí poradit s agresivními demonstranty a jak jim pomáhají v boji s nejrůznějšími zločinci policejní psi.