Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté chytali pštrosa u dálnice

Vysočina - Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek oznámení od řidiče, který projížděl po dálnici D1. Z jeho oznámení vyplývalo, že v úseku na 142. kilometru ve směru jízdy na Brno se v blízkosti svodidel pohybuje pštros.

12.8.2016
SDÍLEJ:

Odchyceného pštrosa předali policisté ochráncům přírody ze stanice Pavlov.Foto: Stanice Pavlov

Operační důstojník ihned po přijetí oznámení vyslal na místo nejbližší policejní hlídku z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Policisté na integrovaném operačním středisku se současně snažili kontaktovat chovatelů pštrosů v okolí a snažili se co nejrychleji zajistit jeho odchyt. Pštros v blízkosti dálničního tělesa totiž představoval ohrožení bezpečnosti a plynulosti provozu na dálnici a v případě, že by se dostal do jízdních pruhů, mohla by kolize s ním způsobit velmi vážné kolize a dopravní nehody.

"Policejní hlídka z dálničního oddělení ve Velkém Beranově, která přijela na místo, zjistila, že oznámení od řidiče je pravdivé a že se zde skutečně pohybuje pštros. Policisté na místě situaci vyhodnotili jako velmi vážné ohrožení provozu a snažili se zvíře odchytit vlastními silami, aby zabránili případné kolizi s projíždějícími vozidly. Po chvíli se jim skutečně pštrosa podařilo odchytit a udržet ho v bezpečném prostoru od dálnice. Mezitím operační důstojník telefonicky kontaktoval pracovníky záchranné Stanice Pavlov, kteří se dostavili na místo a živého pštrosa si od policistů převzali. Při zákroku nebyl nikdo zraněn. Pracovníci pavlovské záchranné stanice ale při odjezdu z místa měli problémy se svým vozidlem, které jim vypovědělo službu. Proto jim dálniční policisté poskytli také nezbytnou pomoc a součinnost při odstraňování jejich nepojízdného vozidla z dálničního tělesa," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Ta dodala, že na dálnici D1 nebo v její bezprostřední se občas vykytují kromě tradiční lesní zvěře: srnec, srna, divoké prase, také různá domácí zvířata, která jejich majitelé řádně a dostatečně nezajistí proti volnému pobíhání. Jedná se o zatoulané psy, z pastvin utečou krávy, býci, telata, ovce, kozy, kolem dálnice i na dálnici se v minulosti objevili také koně a před několika lety jsme museli řešit odchyt klokana, který utekl chovatelce a pohyboval se kolem středových svodidel na dálnici D1.

Nandu je v karanténním výběhu

"Touto cestou bych chtěl poděkovat pracovníkům dálniční policie z oddělení Velký Beranov za profesionální zvládnutí situace. Chce to mít velkou kuráž odchytit a znehybnit zvíře150 centimetrů vysoké a vážící přes 20 kilogramů, jehož hlavní zbraní jsou dlouhé běháky," zareagoval Zbyšek Karafiát ze záchranné Stanice Pavlov.

Pštros byl následně převzat pracovníky Stanice Pavlov a aktuálně je umístěn v karanténním výběhu.

Nandu pampový je druh pštrosa, který pochází z Jižní Ameriky, u nás je chován v zoologických zahradách a zřídka i u soukromníků.

"Aktuálně hledáme původního majitele, pokud se nenajde, pokusíme se Nandu umístit do zoologické zahrady. S dálniční policii spolupracujeme dlouhodobě, v letošním roce například u dravých ptáků a labutí zraněných po srážce s automobily. V letošním roce poskytla Stanice Pavlov pomoc již 360 živočichům. Zaměřujeme se zejména na pomoc živočichům z naší přírody, proto byl tento zásah i pro nás raritní," podotkl Jiří Kořínek z pavlovské stanice.

Autor: Jaromír Kulhánek

12.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení