Kdo je kdo? Odpovědi najdete v galerii.

Horolezec Radek Jaroš má roušku od své přítelkyně Olgy. A snaží se být pozitivní. „Veselá mysl je půl zdraví,“ vzkazuje sportovec z Nového Města na Moravě, držitel Koruny Himálaje a Koruny světa.

Zpěvačka a modelka Jitka Boho si na Vysočině roušky i šije.
Dcera se s rouškou cítí jako superhrdinka, říká Jitka Boho

Operní zpěvák Jakub Pustina z Mělkovic považuje nošení roušek za klíčové pro to, aby se šíření covid-19 dostalo pod kontrolu. „Celá naše rodina vnímá pandemii velice reálně a nepodceňujeme žádné opatření. Roušky jsou v naší domácnosti naprosto normální věc i v běžném roce, protože jako operní pěvec musím být pořád zdravý. Když někdo z rodiny onemocní, automaticky nasazuje jednorázovou roušku, kterou máme vždy doma," popsal.

Miliony litrů piva z malých pivovarů čekají na své zákazníky. Z toho statisíce litrů jsou na Vysočině. Majitelům malých pivovarů hrozí krach, pokud by krize měla trvat příliš dlouho.
Zachraňte pivo. Minipivovary třou bídu s nouzí. V nabídce je Urban i Heřman

Pustina už se těší, až bude moci znovu zazpívat živě před svými fanoušky. „Publikum je pro mě velkou vzpruhou, bez které si život nedokážu představit. A už teď mohu prozradit, že plánuji velké turné, kterým oslavím patnáct let na operních jevištích," nastínil operní pěvec.

Salon módní návrhářky Beaty Rajské ze Žďáru nad Sázavou hned po začátku karantény přešel na šití roušek. „Dodáváme je i spřáteleným firmám, které potřebují ochránit své zaměstnance. A také zdravotníkům a starším lidem," uvedla žena.

Vlajky od Beaty Rajské na kostele sv. Ludmily na pražských Vinohradech.
OBRAZEM: Beata Rajská ušila na Vysočině obří vlajky naděje v době koronaviru

Známá návrhářka připomněla správné používání a ošetřování roušek. „Musí se vyvařovat nebo alespoň namáčet v horké vodě, žehlit na vysokou teplotu. Žehličku mám neustále v pohotovosti," řekla s usměvem.

Kapitán hokejových žďárských Plamenů Martin Pleva pravidelně střídá několik roušek. „Pokud si člověk vezme brýle nebo si jde zaběhat, tak to s rouškou není úplně ideální, ale nařízení respektuji,“ podotýká sportovec.

Opékání špekáčků. Ilustrační foto.
Prohřešky za pandemie? Skupinové opékání špekáčků i vycházky bez roušek