Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pilotní Burza filantropie podpořila čtyři projekty

Jihlava – V pondělí 29. května se v Jihlavě poprvé uskutečnila Burza filantropie. Smyslem této akce je podpořit neziskové organizace financemi, které jim věnují firmy, podnikatelé a veřejná správa. Po celé republice díky této burze vzniklo 192 veřejně prospěšných projektů, podpořených celkovou hodnotou darů ve výši téměř 6,5 milionu korun.

31.5.2017
SDÍLEJ:

První Burza filantropie se uskutečnil v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina. A podle organizátorů byla úspěšná. Druhý díl se uskuteční 11. října, místo je zatím neznámé.Foto: Burza filantropie/archiv

Princip je takový, že vybrané neziskové organizace prezentují projekty, na které chtějí získat podporu. Donátoři si příběhy vyslechnou a posléze se rozhodnou, zda nějaký podpoří a jakým způsobem.

Na pilotní burze dostaly šanci čtyři organizace. Prvním byla Stanice Pavlov, která žádala o peníze na projekt Rekonstrukce ošetřovny na záchranné stanici. Další byla organizace Ječmínek. Představila svůj klub, v němž organizují nejrůznější volnočasové aktivity pro děti, které jsou poznamenány neuspořádanými poměry v rodině.

Spolek Pramínek Jihlava prezentoval projekt, ve které chce pořídit nové futrály na skřipky. Při té příležitosti akci okořenili živou hrou na dvě stě let staré skřipky. A posledním, kdo se ukázal, bylo Centrum J. J. Pestalolozziho, které v Jihlavě provozuje Krizové centrum a představilo projekt Pomoc a podpora dětem v ohrožení.

I když burza proběhla poprvé, a tak trochu na zkoušku, našli se donátoři, kteří rovnou projekty podpořili finančně.

Martin Paclík z firmy Coody podpořil spolek Pramínek Jihlava 15 tisíci korunami a organizace Ječmínek dostala pozvání na víkend pro děti do jednoho z jeho lanových center. Několika dětem také zaplatí letní tábor. „Sám pocházím z neziskového sektoru. Vím, jaké to je, když hledáte podporu. Rád bych podpořili práci těch, kteří by jinak svou energii mohli věnovat komerčním aktivitám. Moc si vážím těch, kteří pomáhají potřebným,“ uvedl Paclík.

Tomáš Prchal z firmy Tovia podpořil pěti tisíci organizaci Ječmínek a stejnou částkou i Centrum J. J. Pestalolozziho. Oběma organizacím poskytl rozpočet na služby v hodnotě 20 tisíc korun, které mohou od firmy odebrat. Zástupce firmy Potisk Palát nabídla dvěma organizacím, Pramínku Jihlava a Záchranné stanici Pavlov dar v podobě tiskových služeb dle jejich potřeb. Další Burza filantropie v kraji se koná 11. října.

Autor: Jana Kodysová

31.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Ilustrační foto.

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Bystřice nad Pernštejnem – Dobře začali a až na jednu pasáž měli zápas pod kontrolou. Třebíčští florbalisté zavítali v 6. kole Národní ligy do Bystřice.

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Třebíč – Ani ne za půl hodiny vynesl třebíčský soudce František Frula ve středu rovnou verdikt nad místní organizací Ligy na ochranu zvířat Třebíč, za kterou v minulosti vystupoval jako její šéf Petr Ondráček.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení