"Policisté opět řešili dopravní situaci vzniklou příjezdem a odjezdem velkého množství vozidel návštěvníků Vysočina Arény. Největší nápor vozidel v sobotu byl kolem poledne. Těsně před začátkem závodu parkovala vozidla i na silnici I/19 před Novým Městem na Moravě, protože záchytná parkoviště byla již zcela zaplněna," řekl policejní mluvčí Martin Dušek.

Po ukončení závodu se kolony vozidel pomalu rozjížděly a kolem 18:30 hodin byl již provoz zcela plynulý. "Ani v sobotu jsme nešetřili v souvislosti s příjezdem a odjezdem fanoušků biatlonu žádnou dopravní nehodu," podotkl Dušek. Policisté také v průběhu závodů nezaznamenali žádné narušení veřejného pořádku.

Cestování na nedělní závody bude fanouškům komplikovat sněžení a silný vítr. Silnice na Vysočině jsou dnes sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Dopravu na dálnici D1 od 45. do 141. kilometru komplikuje sněžení. Na některých komunikacích nižších tříd na Žďársku leží závěje. Vyplývá to z informací dispečinku Správy a údržby silnic Vysočiny. Na Jihlavsku se po ránu vyskytují sněhové přeháňky. Na Pelhřimovsku a Žďársku navíc meteorologové evidují nárazový vítr. Dálnice D1 je sjízdná, ale řidiči si musí dát pozor na zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření.

Podle předpovědi meteorologů budou přes den sněhové přeháňky slábnout. Ustupovat budou také nárazy větru, které zatím mohou na některých místech vytvářet sněhové jazyky.