Parkoviště bývá plné zejména každý rok před Vánoci. Letos mohly množství aut na parkovišti u jihlavského obchodního centra ovlivnit i nově vzniklé modré parkovací zóny ve městě. Řada lidí mířících na náměstí radši zaparkuje právě v Cityparku. Tam lze parkovat ve všední den tři hodiny a o víkendech pět hodin zdarma. Potom se platí dvacet korun za hodinu. Na náměstí je to třicet korun za hodinu a počítá se od zaparkování.

Na silnici u Štoků ve směru na Petrovice uvíznul v úterý ráno řidič kamionu. Silnice je průjezdná pro osobní vozidla.
Dopravu na Vysočině komplikují led a závěje, mezi Zhoří a Stájí se nedalo projet

V Cityparku příliš nepociťují změnu v počtu zákazníků, kteří by využívali bezplatné tři hodiny parkování. „Mírný nárůst monitorujeme u vozidel, které zde parkují šest a více hodin,“ sdělila Deníku Markéta Altrichterová z Cityparku. Připustila zároveň, že to může souviset se zmiňovaným zaváděním modrých zón. Další variantou je, že se obecně zvýšila návštěvnost nákupního centra.

Modré zóny jsou v Jihlavě od května. Na první pohled se parkoviště v nákupním centru čítající 775 míst během letošního roku stále více zaplňovalo. Tržby z parkovného se od letošního května do října zvedly o čtvrtinu oproti stejnému období v loňském roce. „Naším cílem není profitovat z parkovného, poplatek za parkování je regulativního charakteru,“ vysvětlila Altrichterová.

Parkování v Cityparku v kostce:

  • podzemní parkoviště v Cityparku čítá 775 míst
  • parkování je zdarma tři hodiny ve všední dny a pět hodin o víkendech, pak řidiči zaplatí dvacet korun za hodinu
  • změny vedení nákupního centra zatím neplánuje

Omezení v podobě snížení počtu hodin zdarma nebo podmiňování bezplatného parkování účtenkou z obchodu prozatím není aktuální otázkou. Rozhodně se neplánují žádné změny ještě letos. A dál se uvidí, parkování vedení nákupního centra neustále monitoruje a vyhodnocuje. „Snížení počtu hodin parkování zdarma, případně zvýšení ceny za parkovné, se budeme snažit oddalovat, jak jen to půjde,“ ujistila závěrem Altrichterová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nové monitorovací auto vjelo do ulic Jihlavy

Zdroj: Deník/Martin Singr