Motivaci mají velkou, v pátek totiž děti mají pololetní prázdniny, což znamená potenciálně větší návštěvnost.

„V pondělí jsme nejezdili, protože pršelo, jinak sněhu je pořád dost, a když nebude pršet, tak budeme v pátek jezdit už od rána od devíti hodin. Děti mají prázdniny, tak jim nabídneme prodlouženou provozní dobu," uvedl za provozovatele mrákotínské sjezdovky Josef Mikšíček. V Mrákotíně jsou dva vleky a návštěvníci se mohou těšit na nové sociální zařízení a zvětšenou parkovací plochu.

Větší obavy o výdrž sněhu mají na sjezdovce v Brtnici. Místy už mají pouze deset centimetrů sněhu a při současných teplotách, které se pohybují výrazně nad bodem mrazu, by mohlo dojít k tomu, že nebude na čem jezdit. „Mírně ohroženi jsme, když nebude pršet, tak chceme alespoň do konce tohoto týdne vydržet," vyjádřil se místostarosta Brtnice Pavel Rubeš. Brtnice proto hodlá čerpat v následujících dnech ze zásob, které si během mrazů vytvořila. V tomto týdnu se navíc na brtnické sjezdovce konají výukové kurzy z různých škol.

Na Čeřínku se minulou sobotu podařilo zprovoznit také druhý vlek. Sjezdovka tedy jezdí v celé délce zhruba jednoho kilometru. Ani oblevy prý provoz sjezdovky zatím neohrozí.

„Od pondělí do pátku jezdíme od čtyř hodin odpoledne do osmi hodin večer. Ale na tento pátek chystáme prodloužení doby od 9 do 20 hodin, stejně tak pojedeme o víkendu. Důvodem jsou pololetní prázdniny," poznamenal Vladimír Mátl ze sjezdovky na Čeřínku. Na Čeřínku je nyní asi třicet centimetrů technického sněhu.

Lyžuje se nadále také na sjezdovce v Lukách nad Jihlavou, kde je v provozu nejen sedačková lanovka, ale rovněž kotvový vlek.

A nakonec i lyžařský areál v Jihlavě-Zborné na Šacberku hlásí jízdy beze změn. Na svahu, kde je skiareál, leží stále více než metr technického sněhu a provozovatel Pavel Havlíček se bude snažit lyžování ve středisku udržet co nejdéle.

Ve všech pěti lyžařských areálech na Jihlavsku funguje také lyžařská škola. To znamená, že si po telefonické domluvě mohou zájemci sjednat výuku jízdy pro děti, ale i dospělé na lyžích, ale i na snowboardu. Bližší informace naleznou zájemci vždy na webových či facebookových stránkách jednotlivých lyžařských areálů.

Předpovědi pro lyžaře na další dny příliš příznivé nejsou, i v noci se mají teploty držet nad bodem mrazu.

Provozní doba lyžařských vleků na Jihlavsku:

Ski areál Šacberk

Po Pá: 9 21 hodin

So, Ne: 8 21 hodin

Ski Luka nad Jihlavou

Po Čt: 9 20.30 hodin

Pátek: 9 21 hodin

Sobota: 8 21 hodin

Neděle: 8 19.30 hodin

Lyžařský areál Čeřínek

Po Pá: 16 20 hodin

So, Ne: 9 20 hodin

Lyžařské sjezdovky Mrákotín

Po Pá: 16 20 hodin

So, Ne: 9 20 hodin

Lyžařský areál Brtnice

Po Pá: 10 20 hodin

So, Ne: 9 20 hodin