Jenže akce se oproti původním plánům protáhla do pozdních nočních hodin a lidé si na jihlavském magistrátu stěžovali na rušení nočního klidu.

Z celkového počtu 116 stížností, návrhů a připomínek, které za minulý rok na jihlavskou radnici dorazili, jich bylo pět na akci televize Šlágr.

„Když se na ty stížnosti, návrhy a připomínky podíváme, tak nejvyšší počet stížností na jednu akci byl na ohňostroj na stadionu FC Vysočina akce televize Šlágr. Tam se nashromáždilo hned pět stížností najednou," přiblížil primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) s tím, že televize udělala chybu především v tom, že odpálila ohňostroj. „Jinak by to nejspíše prošlo bez problémů," dodal.

Z celkového počtu devětašedesáti stížností, které na radnici loni dorazily, magistrát vyhodnotil čtrnáct stížností jako oprávněných. „Dalších deset úřad vyhodnotil jako částečně oprávněných, osmatřicet jako neoprávněných a v šesti případech se jednalo o anonymní podání. Přesto se jimi ale úřad zabýval. Vidím to jako pozitivní věc, že dorazilo jen šest anonymů," řekl primátor.

Jihlavská radnice také dostávala různé podněty. „Například podnět k ověření podnikatelské činnosti nebo dotaz ohledně cen za odtah vozidla při blokovém čištění a samozřejmě dotazy a podněty na téma zařízení na energetické využití odpadu," vyjádřil se mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Na jihlavský magistrát minulý rok ale nedorazily pouze stížnosti, návrhy a připomínky, ale také petice. Celkem jich bylo devět. Jednou z nich byla například petice proti výstavbě zařízení pro energické využití odpadu. Aktivisté loni pod petici, která požadovala referendum o spalovně, sesbírali více než čtyři a půl tisíce podpisů. Referendum, které se mělo konat v prosinci, však nakonec zrušil Nejvyšší správní soud.

Loni se radnice zabývala také peticí za záchranu Sasovského údolí. Tato petice však nadále pokračuje, zatím ji podepsalo 1 783 lidí. Primátor tuto petici obdrží před schvalováním nového územního plánu, který budou zastupitelé řešit v první polovině roku. Lidem vadilo, že v rámci jednoho z plánovaných městských okruhů měl vzniknout v dotčeném údolí obří most. Nyní to však vypadá, že petice uspěla a most se v Sasovském údolí stavět nebude.