„Všichni přece věděli, že na to Martina má. Je fakt skvělá. A k tomu ještě od nás, ze Žďáru,“ prohlásil Pavel Holíček, který mezi ostatními fanoušky sledoval dramatický boj Martiny Sáblíkové s její největší rivalkou Ireen Wüstovou. Tu nakonec v druhé polovině trati předstihla o více než dvě sekundy, za což byla svými příznivci u obrazovky odměněna nadšeným skandováním svého jména.

Na slavnou rodačku se slzami štěstí v očích kroužící s českou vlajkou po ovále olympijského stadionu v Soči byli hrdí i další z osazenstva baru, kteří si i přes časnou odpolední hodinu, kdy je většina lidí ještě v práci, nenechali rychlobruslařské finále ujít.

„Je to její nejsilnější disciplína, a když minulý týden vynechala patnáctistovku, mohla do toho teď dát všechno. Klobouk dolů, opravdu, zlatá Martina zase ukázala, že je nejlepší. Dokázala maximum, i když u nás nejsou tréninkové možnosti,“ řekla Pavla Malátová ze Žďáru nad Sázavou.  

„Martina jela skvěle, jako přesně seřízený stroj. Kdyby ta trasa byla delší, Wüstová by za ní asi zůstala ještě o pěkný kus dál. Tak ať jí to pořád jede tak dobře, jako dneska,“ dodal Petr Pavlíček.