„V současné době brodská nemocnice hledá porodní asistentku a všeobecnou sestru na gynekologii, dětské sestry a porodní asistentky,“ informuje mluvčí nemocnice Petra Černo. Jednou z možností, kde může nemocnice získat pracovní síly, jsou veletrhy pracovních příležitostí.

„Veletrh pracovních příležitostí na Vysoké škole polytechnické je jednou z příležitostí, jak v současné době nedostatku zdravotníků nalákat mladé studenty pro práci v naší nemocnici," říká náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lada Nováková k účasti nemocnice na pracovním veletrhu v Jihlavě. Součástí náboru jsou samozřejmě i zaměstnanecké benefity.

„Získávání posil do pracovních týmů jednotlivých oddělení je tématem, kterému dlouhodobě věnujeme velkou pozornost,“ říká mluvčí nemocnice. I proto se brodská nemocnice prezentovala spolu s dalšími nemocnicemi na pracovním veletrhu JOBSTART pro vysokoškolské studenty. „Naše prezentace probíhala formou nově natočeného videa, které ukazuje na moderní prostředí, vybavenost naší nemocnice, pozitivní práci, příjemnou atmosféru a kolektiv,“ upřesňuje mluvčí Černo. Všeobecné sestry a asistenty hledá i nemocnice v Jihlavě.

„Náborový příspěvek činí až 80 tisíc korun, nabízíme zvýhodněné ubytování, práci v moderní nemocnici,“ informuje případné zájemce mluvčí Monika Zachrlová. Sáhodlouhý seznam volných pracovních míst pro střední a nižší zdravotnický personál má i nemocnice Pelhřimov. Chybějí všeobecné sestry, sanitáři, kuchař i radiologický asistent. Například radiolog může získat náborový příspěvek až 80 tisíc. Všeobecné zdravotní sestře slibuje nemocnice zaměstnanecké benefity. V nemocnici Nové město na Moravě, jak informuje na portálu nemocnice mluvčí Tamara Pecková Homolová, chybí sanitář a zdravotní laboranti. I těm nabízí nemocnice zaměstnanecké benefity.

„V naší nemocnici potkáte nej sestřičku roku 2018,“ oznamuje nemocnice. Nej sestřičkou se letos stala padesátiletá porodní asistentka z novoměstské nemocnice Ivana Lelkesová, navíc si ještě zahraje v seriálu Modrý kód. Soutěž o sestru roku napříč českou republikou, i to je jednou z netradičních cest, jak oslovit budoucí zdravotníky. Ti si totiž někdy stěžují nejen na nízký plat a problematické vzdělávání, ale také malou prestiž, kterou povolání středního zdravotnického personálu někdy v očích veřejnosti má, na rozdíl od lékařů.

„Je to společenská akce, která chce ukázat lidem, že i zdravotní sestřičky jsou soutěživé, společenské a mají rády legraci a zábavu, i když mají velmi náročnou a obětavou práci,“ uvedl autor projektu a spolupořadatel akce David Novotný.
Například Kraj Vysočina se rozhodl nabízet studijní stipendium pro budoucí zdravotní sestry a další chybějící nezdravotní profese. Stipendium ve výši třiceti tisíc korun na jeden školní respektive akademický rok nabízí nově Kraj Vysočina. Vedení kraje a krajských nemocnic chtějí do praxe přilákat více absolventů. Stále častěji totiž lidé po získání odborné zdravotnické kvalifikace hledají práci v jiných, méně náročných oborech. „Podobná praxe už rok funguje v případě podpory mediků. Kraj Vysočina na takzvaných zdravotnických stipendiích v roce 2017 vyplatil 1 050 tisíc korun, podpořil 13 budoucích lékařů, kteří se zavázali pracovat pro nemocnice zřizované Krajem Vysočina,“ informuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.