Původně měly práce na mostě začít v sobotu, ale ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přesunulo termín na neděli s odůvodněním, že nechtělo komplikovat situaci v páteční a sobotní dopravní špičce. „Omezení začne platit v 6.00," řekla ČTK mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Most, který se na 144. kilometru D1 klene přes údolí řeky Oslavy, je nejvyšším mostem na dálnici. Je dlouhý 425 metrů, vysoký 77,5 metru a široký 29,5 metru. Jde vlastně o dva souběžné ocelové mosty, jeden pro každý směr dálnice. Dělníci most rozšíří o 75 centimetrů v každém směru a zesílí hlavní nosnou konstrukci.

Ilustrační fotografie.
Policisté dohlédnou nejen na řidiče, ale i na návštěvníky festivalů

Po většinu doby bude místo průjezdné dvěma jízdními pruhy v obou směrech. Při svářečských prací bude ale jeden z mostů pro dopravu uzavřen a projíždět bude možné jen po druhém v režimu dva jízdní pruhy v jednom směru a jeden pruh v druhém. „Projíždějící doprava vnáší do ocelové konstrukce vibrace a kvalitní sváření je v takovýchto podmínkách vyloučeno," uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

ŘSD má rekonstrukci D1 hotovou ze tří čtvrtin. Nyní stavbaři pracují kromě jiného mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí.