Bude tam parkovací plocha pro auta, počítá se se zázemím pro motorky a kola. Zastavovat tam budou zájezdové autobusy, pro ně bude vybudován speciální záliv. V plánech do budoucna jsou i úpravy zeleně. Nepůjde tedy o autobusové nádraží, jak by se podle názvu mohlo zdát.

Na začátku září se rozjela oprava rozbité silnice. Hotové vše bude do konce října. Pro řidiče to jako vždy znamená dopravní omezení. Pro místní obyvatele vznikla provizorní cesta mezi domy a zahrádkami.

„Akce se trochu zdržela kvůli rekonstrukci průtahu sousedních Kněžic. Mělo se začít hned po naší pouti, která byla na přelomu srpna a září, nakonec se začalo 10. září. Pokud vím, vše jde podle plánu. Opravy silnice má na starosti Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina. Jde o investici za dva miliony korun,“ řekla brtnická starostka Miroslava Švaříčková.

Po opravě silnice hned přijdou na řadu práce na samotném terminálu. Jak rychle bude firma postupovat, to se uvidí podle počasí. „Město bude financovat nové chodníky, opěrnou zeď a parkoviště. Na chodníky se radnici v Brtnici podařilo získat dotaci ve výši tří milionů korun,“ informovala Miroslava Švaříčková.

Dopravní nehoda, ilustrační foto
Nebezpečné silnice jsou na Žďársku, smutný primát drží Jihlavsko

Místo leží na hranici památkové zóny, město proto muselo vše konzultovat s památkáři. Výsledkem je například to, že na parkovacích místech bude povrch z kamenné dlažby.

Dopravní terminál se má dokončit příští rok v červnu. Investorem stavby je město Brtnice společně s Krajskou správou a údržbou silnic Kraje Vysočina. Akce vyjde na deset milionů korun.

Pro městský úřad jde o strategickou akci, od níž se budou odvíjet ty další. „Bylo to potřeba udělat, aby se mohla začít řešit revitalizace navazujícího náměstí Svobody, která je výhledově v plánu,“ vysvětlila starostka.

Podchod Sucheniova. Investice města.
Silnice zprůjezdní později, než se předpokládalo