Nová kamera pokryje lokalitu Čechovy sady, dělníci ji instalují u křižovatky v Čermákově ulici. „Nejvýznamnějším důvodem pro to bylo, že z prostoru Čechových sadů nám unikají hříšníci je to poslední výjezd z města, který kamera zatím nehlídá," vysvětlil Radovan Necid, meziříčský starosta. Jak doplnil, kamery sledují všechny výjezdy z města dostatečně monitorují výjezd na Brno i Křižanov, směrem na Třebíč, ale nemají potřebný dosah mezery. Pokud tedy někdo něco v Meziříčí spáchá a jede trochu oklikou, projede přes Čechovy sady do Nádražní ulice a vyjede zpátky směrem na Třebíč, tak už se z dohledu ztratí. Ze strany státní i městské police byl tedy zájem, aby systém pokryl rovněž tuto lokalitu.

Nová kamera v Čechových sadech bude město stát 480 tisíc korun. „Na její pořízení jsme získali osmdesátiprocentní dotaci z programu Prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky," informoval Josef Švec, vedoucí meziříčského správního odboru. Stavbu nového kamerového bodu a jeho zapojení do elektrické sítě a optické sítě Rowanet provádí firma Content.

Meziříčský kamerový systém má momentálně kamer pětadvacet. Kromě té v Čechových sadech k nim letos přibude ještě další nová. „Ta zprostředkuje policistům lepší výhled na dopravní situaci v Sokolovské ulici. Je tam takové zlomení komunikace, kde se může stát nehoda," vysvětlil starosta Necid. „I v tomto případě jsme byli úspěšní se žádostí o dotaci, na kamerový bod v Sokolovské ulici přispěje Kraj Vysočina," dodal ještě Josef Švec. Náklady na instalaci kamery v Sokolovské činí 180 tisíc korun.