Ludvík Hess ve čtvrtek 7. listopadu nechyběl při otevírání dvou babyboxů nové generace, které byly instalovány v Nemocnici ve Frýdku-Místku a ve Slezské nemocnici v Opavě, a při té příležitosti připomněl, že babyboxy nové generace vyrábí Zdeněk Juřica a jeho firma MONTEL Náměšť nad Oslavou. „Zdeněk Juřica vyměnil už třicet starých bedýnek za nové a stejný počet instaloval nových,“ upřesnil Ludvík Hess.

Zdůraznil, že se tak stalo díky velkorysé a šlechetné pomoci Nadace Komerční banky a. s. – JISTOTA, která nápad s babyboxy poprvé podpořila 21. prosince 2007 v Pelhřimově. „Do svých 21 babyboxů pochytala Nadace JISTOTA 63 nechtěných lidských mláďat z celkových 197 a postupně za korunky od Komerční banky vyměňujeme staré bedýnky za babyboxy nové generace tak, jako vyměňujete své Škody 105 za oktávie či superby,“ doplnil další informace zakladatel babyboxů.

Prozradil, že v roce 2020 plánuje s Komerční bankou výměnu starých bedýnek za nové v Mělníku, v Nymburku a v Jablonci a postěžoval si, co mu radost nedělá. „Doslova mě trápí, že se nedokážu domluvit s posledními okresními městy dosud bez babyboxů – se Žďárem nad Sázavou, s Louny a s Tachovem,“ uzavřel svoje aktuální zprávy Ludvík Hess.