O studiu v zahraničí se dozvěděla až ve třetím ročníku vyššího gymnázia. „Výběr oboru nebyl jednoduchý, ale věděla jsem, že se chci vydat humanitním směrem,“ zmínila Čechová, která nakonec zvolila právo a mezinárodní byznys. Kromě anglického právního systému může studovat například také právo Evropské unie. S volbou zaměření je spokojená. „Zatím mě to moc baví, takže ani hodiny ve škole pro mě nejsou tak bolestivé,“ řekla s nadsázkou studentka.

Nejvíce Čechové chybí rodina, se kterou komunikuje prostřednictvím internetu. „Stýská se mi také po všech přátelích, zejména po těch ze Šermířské školy Ballestra v Telči,“ podotkla studentka. Své zálibě se ale věnuje i v Anglii, kde začala se sportovním šermem. Kromě toho se snaží poznávat své okolí a podniká cesty na pobřeží Severního moře nebo do města Durnham, které se může pyšnit katedrálou a hradem zařazenými na Seznam světového dědictví UNESCO.

V anglickém Newcastlu Čechovou nejvíce zaskočilo počasí, Anglie je pověstná téměř neustálým deštěm. „Za celou dobu, co tady jsem, pršelo asi desetkrát, jinak je tady opravdu pěkně,“ pochvaluje si Čechová, která byla zvyklá na chladnější podnebí Vysočiny, a je tak příjemně překvapená.

Studentka plánuje dokončit bakalářské vzdělání v Anglii, jestli tam bude pokračovat i v magisterském studiu ale zatím rozmýšlí. „Ačkoliv mě Velká Británie opravdu fascinuje, stále se považuji za patriota a zajímám se o dění v Česku,“ zdůraznila Čechová s tím, že si neumí představit nevrátit se jednou natrvalo domů.