Vyplývá to z aktuálních informací serveru Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Kvůli rozvodnění říčky Bobrůvka musela být na Žďársku uzavřena silnice III. třídy mezi obcemi Horní Bobrová a Podolí.

Hladiny řek postupně stoupaly od noci z pátku na sobotu. Ve Žďáře nad Sázavou se dostala Sázava na výšku 176 centimetrů. K dosažení třetího povodňového stupně tak chybí jen čtyři centimetry. Od dnešního rána tak vystoupala hladina o metr. Zdá se však, že tam už řeka kulminovala a pomalu by mohla začít výška klesat. Podobný trend lze očekávat i u ostatních toků. Většina řek dosáhla největších hodnot do 16.00.

Povodí Moravy podobnou situaci očekávalo, proto začalo už ve středu snižování hladin vodních nádrže Mostiště. V dalších dnech pak vodohospodáři zvýšili odtok z nádrže Vír, aby vznikl dostatečný prostor pro vodu z tajícího sněhu. Informovala o tom mluvčí útvaru vnějších vztahů a marketingu Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Situaci komplikuje na Vysočině i silný vítr. „Na Jihlavsku dochází na komunikaci mezi Jihlavou a obcí Zborná v lesním úseku k padání stromů, na místě již zasahují hasiči. Vzhledem k povětrnostním podmínkám dochází k padání stromů na komunikace i na dalších místech a je tak nutné, aby řidiči zvýšili svoji opatrnost," řekla policejní mluvčí z Vysočiny Jana Kroutilová.