„Je pravda, že v sobotu se sníh trochu na prkýnka lepil, ale dnes je lyžování fantastické. Trasa je upravená skútrem," liboval si v neděli dopoledne nad Žďárem nad Sázavou, u sochy Mamlase, Zdeněk Macháček se synem Petrem.

Navzdory kapičkám deště a oparu nelitoval své vyjížďky ani Roman Krčál. „Když byl sníh, tak mi to kvůli práci časově nevycházelo, když jsem měl volno, zase chyběl sníh. Teď konečně to vyšlo, krásný zážitek," poznamenal třiatřicetiletý běžkař. „Manželce se ze začátku moc nechtělo, ale nakonec si dala říci. Jsem zvědavý, co mě to bude stát," dodal Krčál.

Na své si samozřejmě přišli běžkaři tradičně i v Mekce běžeckého lyžování, v Novém Městě na Moravě. Hojně navštěvované byly mimo jiné tratě ve Vysočina areně. Sklouznout se ve stopách biatlonistů Svendsena, Foucarda nebo Moravce zatoužil rovněž Radek Povýšil z Brna. „Biatlon jsem si tady užil se vším všudy. Chtěl jsem si ale na vlastní kůži vyzkoušet, jak náročná trasa je. Opravdu dost," mínil Povýšil s tím, že podmínky pro lyžování byly dobré.

V pondělí bude počasí v kraji podle meteorologů nadále ovlivňovat vlhký a teplejší vzduch od jihovýchodu. Očekávají zataženo, mlhavo a místy déšť nebo mrholení. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 1 až 4 stupně Celsia.