„Štáb nás oslovil, jestli máme o natáčení zájem a my jsme se toho moc rádi chopili. Jsem zvědavá, jestli přijede i paní Kubišová,“ svěřuje se jedna z dobrovolnic útulku Lucie Košmiderová.

Po desáté hodině zaklepal na dveře čtyřčlenný štáb České televize. „Paní Kubišová je bohužel nemocná. Po natáčení jedeme za ní domů a komentář nám namluví tam,“ vysvětluje kameraman České televize.

Jako první se měl před kameru postavit Tulák. Ten však dostál svému jménu na poslední chvíli se zatoulal do vedlejší místnosti. „Tak zatím vezmeme dalšího, než se najde,“ rozhodl kameraman.

Zatímco se ve světlech reflektorů prezentoval náhradník Ryšánek, našel se i Tulák. I přes menší odpor nakonec natáčení zvládl a mohli pokračovat i další chlupáči. Někteří více, jiní méně ochotně.

Pětiměsíční kočičí dáma Simmi se také nechala k natáčení přemlouvat. „Je nějaká naštvaná,“ říká Lucie Košmiderová. „Já jsem taky občas naštvaný. A přitom jinak jsem taky docela mazel,“ reaguje na to s úsměvem osvětlovač Jaroslav Michna.

Šestici z dolní části útulku uzavírá Adámek. „Sice je starý a nemocný, ale je to nejhodnější kocourek, jakého tady máme,“ hlásí Lucie Košmiderová. „To mi taky někoho připomíná,“ směje se Jaroslav Michna.

Před odchodem si osvětlovač naposledy pohladí svoji favoritku. Všichni ho přesvědčují, aby domů neodjížděl bez ní. „Nemít psa, tak bych si ji snad opravdu vzal. Ale to nejde, v každém útulku najdete svého favorita,“ pokrčí rameny.

Dalších pět kočičáků čeká na svou chvilku slávy v horní části útulku. Životní příběhy ale Marta Kubišová představí jen dva. Čtyři z nich jsou totiž sourozenci a před kamerou se blýskli společně.

„Nejen pro nás, ale i pro kočičky to byl velký zážitek. Natáčet se zvířaty nebývá jednoduché, protože člověk nikdy neodhadne jejich reakci. Jak jsme se dnes přesvědčili, kočky, které jsou jinak pohodové a mazlivé, se dnes bály a nechtěly spolupracovat. Nicméně jsme rádi, že se o ně někdo zajímá a že pořad Chcete mě? třeba pomůže k tomu, aby někdo z nich našel domov,“ hodnotí kočičí dobrovolnice.

Chlupáče si mohou lidé prohlédnout v neděli 16. února na ČT 2. Kromě nich ale útulek eviduje dalších více než sto koček. „Přičemž v útulku jich je zhruba čtyřicet a zbytek v dočasných péčích. Jejich počet se ale mění den ode dne. Včera jsme přijali jednu kočičku, den předtím dokonce dvě a o víkendu také dvě. Týdně přijímáme kolem pěti kočiček a do nových domovů odjíždí tak dvě,“ dodává vedoucí útulku Dita Kumprechtová.