První změna se dotkne rychlíku Bezdrev, který jezdí mezi Brnem (odjíždí v 15.27 hodin), Jihlavou, Českými Budějovicemi a Plzní. Ten nově pojede také v sobotu.

Druhou změnou je, že u všech rychlíků mezi Brnem a Jihlavou dojde k mírnému zkrácení cestovního času. „Cesty mezi Jihlavou a Brnem budou rychlejší o šest až sedm minut,“ upřesnil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

V praxi to bude vypadat tak, že z Brna budou odjíždět rychlíky o sedm minut později a naopak do Brna přijedou o šest minut dříve.

Jinak se podle záměrů vedení Český drah jízdní řád 2018, který začne platit onoho 10. prosince letošního roku, zaměří především na posílení spojů v západní části České republiky, a rychleji by se podle něho mělo cestovat také na jižní Moravě.

Dále národní dopravce slibuje větší pohodlí na cestách i vyšší komfort cestování. Pokračovat má trend nahrazování starších vozů na rychlíkových linkách moderními vozy vybavenými především klimatizací a elektrickými zásuvkami. „Během let 2018 a 2019 v nich bude navíc instalováno Wi-Fi připojení k internetu tak, aby v roce 2019 všechny vlaky dálkové dopravy sestavené z klasických vozů nabízely cestujícím Wi-Fi jako běžný standard,“ odtajnil některé z plánů Šťáhlavský.