Papouščí slečna jménem Karin je o dva roky starší než Arnošt a vyrostla v severních Čechách. Do Pelhřimova přicestovala v úterý. „Jejich soužití zatím vypadá dobře. Vždy existuje varianta, že když se dva ptáci setkají poprvé, tak bude boj. Že si ten původní bude chránit svoje teritorium a ostře půjde proti vetřelci. To se tady naštěstí nestalo,“ pochvaloval si chovatel Libor Růžička, který se o papoušky v Děkanské zahradě stará.

Samičku koupil divák jedné z komerčních televizí poté, co viděl reportáž o Arnoštovi. „Ozval se nám s tím, že ví o vhodné samičce, kterou majitel potřebuje dát pryč. Doteď bydlela v restauraci, takže je zvyklá na lidi a dokonce i na psa,“ prozradila Hamalčíková.

Papoušek Arnošt.
Hledá se partnerka Arnoštovi: pelhřimovský papoušek trpí samotou a klove do sebe

Došlo tak ale k poněkud kuriózní situaci. Peníze od dárců, kteří se do sbírky zapojili, zůstaly totiž nevyužité. „Vybralo se bezmála třicet tisíc korun. V pátek máme na fondu schůzku, kde se budeme radit o tom, co dál. Vše samozřejmě budeme řešit i s jednotlivými dárci,“ slíbila Hamalčíková.

Ve hře jsou teď v podstatě dvě varianty. „Buď se peníze mohou použít na vybavení voliéry a krmivo pro Arnošta s Karin, nebo za ně můžeme do Děkanky pořídit další pár papoušků. Konečné rozhodnutí bude záležet na dárcích, které oslovíme pravděpodobně příští týden,“ dodala Hamalčíková.