Třebíč držela v Brně nadějný stav dvě třetiny, závěr bohužel patřil domácímu celku. Na zápasy 10. kola budou chtít co nejrychleji zapomenout v Bystřici nad Pernštejnem a Žďáře nad Sázavou, oba týmy totiž svá utkání totálně nezvládly.

BRNO – SNIPERS TŘEBÍČ 4:3

Jako první se ujali vedení Brňané, ale hosté ještě do přestávky vývoj střetnutí otočili. „Věděli jsme, že domácí budou spoléhat na rychlé protiútoky. Proto jsme se poučili z loňské sezony, nebyli tolik aktivní při napadání a bránili střed hřiště. I když domácí se dostali do vedení, ještě do konce první třetiny jsme vývoj otočili a utkání měli pod kontrolou,“ pochvaluje si třebíčský kouč Michal Pazderník.

Jeho svěřenci měli více ze hry i po změně stran, ale skóre se neměnilo. „V prostředním dějství domácí prakticky nic nevytvořili, ale my jsme své šance nevyužili,“ posteskl si trenér Sniperů.

To nejhorší mělo pro florbalisty z Vysočiny teprve přijít. Domácí totiž na začátku třetí třetiny srovnali a pět minut nato dokonali obrat. Třebíč ještě inkasovala v závěru a na tři trefy soupeře odpověděla pouze jednou.

„V poslední části přišel trest a domácí třemi brankami vývoj utkání strhli na svoji stranu. Toto vedení jsme pouze upravili a ani závěrečná hra bez brankáře k vyrovnání nevedla,“ uzavřel hodnocení Pazderník.

Branky a nahrávky: 5. Vancl (Pokorný), 43. Liška (Pollak), 48. Liška (Konečný), 57. Vancl (Liška) – 15. Janata, 18. Žák (Picmaus), 60. Picmaus (D. Salák). Rozhodčí: P. Hála – V. Hála. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 45. Třetiny: 1:2, 0:0, 3:1. Snipers Třebíč: Brestovský – Štveráček, Homolka, Picmaus, Papoušek, Mátl – Sýkora, Vlach, Macálka – Žák, D. Salák, Kelbler – Dlabač, Janata, F. Salák.

Na začátku října doma Žďár (v černém) podlehl Táboru (v bílém) 2:4. Tuto sobotu budou mít Plameny na ledě jihočeských hokejistů  možnost pro revanš.
Táboru máme co vracet, říká Michal Konečný

KLOBOUKY – H. BROD 8:6

Domácí šli brzy do vedení, když ve třetí minutě bekhendem zakončil Dufek a na rozdíl dvou branek zvýšil Líznar. Draci si v první třetině nezaskórovali. Po změně stran se hrál ospalý florbal, ale padlo pět branek, kdy se hostům podařilo dotáhnout a snížit na rozdíl jedné branky. V závěrečném dějství sice Draci dali tři branky, ale jelikož Klobouky se trefily čtyřikrát, tak si tři body nechaly doma.

„Celý zápas jsme hráli dobře, akorát chybami v posledních pěti minutách jsme ztratili vítězství,“ postýskl si nad ztraceným zápasem trenér Brodu Tomáš Rezek.

„Po dvou vstřelených gólech jsme se přizpůsobili ospalému tempu soupeře a po celý zbytek utkání jsme byli směrem dopředu poměrně jaloví. Soupeři jsme góly doslova darovali a hloupými chybami jej vždy dostali zpět do zápasu. Naštěstí jsme v závěru protrhli střelecké trápení a strhli výhru na svou stranu,“ přidal hodnocení kouč domácích Pavel Volek.

Branky a nahrávky: 3. Dufek (Jakubec), 16. Líznar (Jakubec), 31. Gregr (Líznar), 35. Líznar (Jakubec), 58. Líznar (Gremmel), 60. Jedlička (Volek), 60. Gregr (Líznar), 60. Líznar (Gregr) – 21. Pešek, 29. Pešek, 32. Zelenka (Pešek), 45. Liška (Pešek), 56. Pešek (Liška), 58. Sláma (J. Suchý). Rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský Vyloučení: 2 + Ondřej Bábíček 10:4. Využití: 1:1. Diváci: 37. Třetiny: 2:0, 2:3, 4:3. H. Brod: Zemánek – Roztočil, Pešek, Sláma, Zelenka, Rezek, Čermák, Vlk, Liška, D. Suchý, Zmrhal, Kučera, J. Suchý.

TELNICE – ŽĎÁR N. S. 12:4

První třetina vůbec nenasvědčovala tomu, že by se hráči Žďáru měli domů vracet s výpraskem. Naopak, od osmé minuty Hroši po slepených brankách Váši a Ondřeje Dvořáka vedli 2:0. Telnice snížila, ale dvoubrankový náskok vrátil Hipposu Košík.

O osudu utkání rozhodla prostřední část. Domácí hráči spustili střeleckou kanonádu, v níž hráli prim především Habr, autor čtyř branek, a Jeski, který zaznamenal hattrick. Druhou třetinu tak Telnice vyhrála 8:0, závěrečná dvacetiminutovka se proto změnila v pouhou formalitu. Také v ní ovšem byli o krok napřed domácí florbalisté, na jejich další tři branky dokázal za Žďár odpovědět gólem pouze Váša.

„O osudu utkání a naší vysoké porážce rozhodla katastrofální druhá třetina. Ve závěrečné části už jsme mentálně ani fyzicky neměli síly na to, abychom se ještě pokusili s výsledkem něco udělat. Takový výkon je ale potřeba rychle hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy,“ díval se dopředu hrající kormidelník Žďáru Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 17. Jeski (Houbal), 21. Daler (Kubala), 24. Habr (Jeski), 25. Jeski (Charvát), 34. Jeski (Suchomel), 35. Krejčí (Novotný), 38. Charvát (Kubala), 38. Hruška (Habr), 40. Habr (Hruška), 49. Habr (Hruška), 51. Habr (Jeski), 59. Hruška (Habr) – 8. Váša (Tlustoš), 8. O. Dvořák (Košík), 20. Košík (Tlustoš), 54. Váša (F. Dvořák). Rozhodčí: J. Filipčík – O. Filipčík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 41. Třetiny: 1:3, 8:0, 3:1. Žďár n. S.: Krátký – F. Dvořák, Petříček, Košík, Váša, Tlustoš, O. Dvořák, Haman, Karásek, Halm, Staněk.

Martina Sáblíková
Sáblíková má první medaili

H. SUCHÁ – BYSTŘICE 13:3

Bystřická mizérie pokračuje, nic na tom nezměnil ani zápas v Horní Suché, spíše naopak. To, že se hostujícímu celku v posledních týdnech vůbec nedaří, jasně demonstrovala úvodní dvacetiminutovka. Do vedení šel hostující celek, už ve třetí minutě překonal domácího gólmana po nahrávce od Slavíčka Trentin. Jenže domácí o pět minut později vyrovnali a mezi jedenáctou minutou a sirénou, ukončující první třetinu, nasázeli svému soupeři dalších šest branek.

Ve druhé třetině šel výkon Bystřice nahoru a dokonce ji vyhrála poměrem 2:1. Jenomže v závěrečném dějství se role opět otočily. Horní Suchá spustila další kanonádu, která se zastavila na konečném skóre 13:3.

„V první třetině jsme navázali na předchozí zápas proti Kloboukám, byla to katastrofa. V přestávce před druhou třetinou jsme si řekli co hrát a hned se to zlepšilo. Ve závěrečné části nám ale bohužel odešly síly,“ hodnotil další vysokou porážku kapitán bystřického ASK Petr Zavadil.

Před závěrečným kolem první poloviny základní části tak Bystřice dál zůstává na posledním místě tabulky. Pokusit se z něj dostat bude moci v sobotu, duel na půdě pátého Brna však nebude ničím jednoduchým.

Branky a nahrávky: 8. Kopia (Piskorz), 11. Cielecki (Kuruc), 11. Černý (Übelauer), 16. Hrankay (Kopia), 17. Černý (Tychtl), 20. Černý (Melník), 20. Kopia (Hrankay), 33. Chmiel (Žwak), 53. Piskorz, 57. Melník (Übelauer), 58. Kopia (Šimek), 58. Večeřa (Kuruc), 60. Šimek (Piskorz) – 3. Trentin (Slavíček), 34. Kuda (Zavadil), 39. Zavadil (Mazánek). Rozhodčí: Svrček – Waliczko. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 63. Třetiny: 7:1, 1:2, 5:0. Bystřice n. P.: Sláma – Procházka, Svoboda, Mazánek, Trentin, Slavíček, Kuda, Zavadil, Fryšavský.

Další výsledky 10. kola Národní ligy – skupiny Východ: Kopřivnice – Opava 4:7, Náchod – Rožnov p. R. 12:2.

12. BYSTŘICE 10 2 1 0 7 51:97 8

Program 11. kola (sobota 25. a neděle 26. listopadu): H. BROD – Horní Suchá (so, 19.00), ŽĎÁR N. S. – Kopřivnice (so, 19.00), Opava – Náchod, Gull. Brno – BYSTŘICE N. P. (so, 20.00), Klobouky – Rožnov p. R., Telnice – SNIPERS TŘEBÍČ (ne, 18.00).