VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.8.2018

Zákaz koupání v rybníku Sykovec trvá už devátý týden

Vysočina – Kvalita vody ve čtyřech nejhůře hodnocených lokalitách na Vysočině se po kontrole vzorků odebraných v pondělí 30. července nezměnila, hodnocení těchto lokalit z hlediska vhodnosti ke koupání zůstává zcela stejně jako před týdnem.

2.8.2018

Oprava Brněnského mostu je za polovinou. Holubí trus zaplnil několik náklaďáků

Jihlava – Práce na Brněnském mostě pokračují i v letních horkých dnech. Rekonstrukce jde podle plánu, most by měl být hotový do konce října.

2.8.2018

Ždírec nedal dohromady kandidátku do komunálních voleb, hrozí mu nucená správa

Ždírec – Kandidátní listinu do podzimních komunálních voleb se nepodařilo sestavit v obci Ždírec u Pohledu na Havlíčkobrodsku. Obci tak hrozí nucená správa, v nejhorším případě i ztráta samostatnosti a sloučení s městem Havlíčkův Brod.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

2.8.2018

Patnáct falešných bomb ve Frýdku-Místku a tragédie na přejezdu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 1. srpna 2018.

1.8.2018

Děti si ve Šlakhamru zahrají na detektivy

Hamry nad Sázavou – Na sobotu přichystali v kulturní památce Šlakhamr v Hamrech od desíti hodin dopoledne do pěti hodin odpoledne speciální akci pro rodiny s dětmi pojmenovanou Detektivem na Šlakhamru. Zájemci zaplatí vstupné, které je v plné výši padesát korun, ve snížené variantě pro děti jen dvacet pět.

1.8.2018

Záchranku v Ledči čeká stěhování do nových prostor

Ledeč nad Sázavou – Do nových prostor by se mělo stěhovat výjezdové stanoviště záchranky v Ledči. To původní v budově zdravotního střediska je už zastaralé. Kraj Vysočina chce zdravotnickou záchrannou službu stěhovat do nových a hlavně vlastních prostor.

1.8.2018

Vepříkov oslaví v pátek vítězství v krajském kole Vesnice roku

Vepříkov – Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v pátek 3. srpna navštíví obec Vepříkov, která získala titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2018.

1.8.2018

Je horko, nemocnicím na Vysočině přibývá pacientů

Vysočina - Současná velká horka nikomu příliš neprospívají, ale nejohroženější skupinou jsou bezesporu důchodci, případně malé děti. Přibývá počet kolapsových stavů, zhoršují se stavy dlouhodoběji nemocných.

1.8.2018

Mrzkovický kukuřičný mlýn bude brzy v České televizi

Světlá nad Sázavou – Populární pořad České televize Toulavá kamera přinese v pátek 3. srpna ve svém superspeciálu nazvaném Za rodinným stříbrem reportáž o jediném kukuřičném mlýnu na našem území. Tím mlýnem je kukuřičný mlýn Mrzkovice rodiny Kolářových, a že je opravdovým rodinným stříbrem, to potvrzuje fakt, že výrobu produktů z kukuřice úspěšně zajišťuje již šestá generace Kolářových.

1.8.2018

Povodí Vltavy zakázalo vstup na hráz Piláku, lidé nechápou proč

Žďár nad Sázavou – Nemile překvapeni jsou rekreanti či jiní kolemjdoucí, kteří si před vstupem na hráz Pilské nádrže všimnou nové značky, jež zapovídá vstup chodcům. Do poloviny letošního roku na hráz platil jenom zákaz vjezdu. „Logicky mě zajímá, proč najednou došlo ke změně. Nevidím žádný důvod a nikde ho tady ani neuvádějí. Opravdu nemíním obcházet hráz, abych se dostal z parkoviště do kempu, navíc si chci pořídit fotky rybníka z hráze,“ okomentoval zákaz vstupu na hráz Pavel Vícha ze Žďáru nad Sázavou.

31.7.2018

Na filmový festival do Bystřice dorazí Ondřej Havelka i Jan Budař

Bystřice nad Pernštejnem – V sobotu začne v Bystřici již třetí ročník filmového festivalu Start Film Fest, který bude zájemcům otevřený až do dalšího pátku. Od půl desáté večer se bude denně promítat pod širým nebem na Masarykově náměstí. Pásma studentských filmů zájemci zhlédnou v kulturním domě. Organizátoři připravují také vyhlášení festivalových cen a veřejnou prezentací výsledků práce účastníků připravených workshopů.

31.7.2018

S úpravami hřiště na Vodojemu se začalo, práce ale nepokračují

Žďár nad Sázavou – Obyvatelům žďárského sídliště Vodojem se nelíbí stávající stav plochy v Kavánově ulici, kde byla v plánu revitalizace někdejšího hřiště. V současné době ale zůstaly podle místních v lokalitě jenom díry pro vybudování základů oplocení a kupky zeminy.

30.7.2018

Do jihlavské zoo se vrátil vlčí pár

Jihlava - Návštěvníci Zoologické zahrady Jihlava mohli během pondělí 30. července odpoledne sledovat návrat páru vlků iberských. Z brněnské zoo je přivezl hodinu po poledni jihlavský zoolog.

30.7.2018

Tramvaj po sedmdesáti letech opět v Jihlavě, k vidění je na střeše garáže

Jihlava – Letos ke konci roku uplyne přesně sedmdesát let, kdy v Jihlavě skončil provoz tramvají. Ty v témže roce, přesně od 19. prosince 1948, nahradily trolejbusy. Letos si tedy jihlavská městská hromadná doprava (MHD) připomíná dvojité výročí – sedmdesát let od ukončení tramvajového provozu a sedm desítek let, po která ulicemi města vozí cestující trolejbusy. Shodou okolností si jeden jihlavský fanoušek MHD letos v Dopravním podniku města Olomouce koupil vyřazenou tramvaj, kterou nechal ve čtvrtek 26. července 2018 převézt z Hané na Vysočinu.

30.7.2018

Televize natáčela v Telči a na Roštejně seriál Cyklotoulky

Jihlavsko – Na Jihlavsku minulý týden natáčela Česká televize záběry do nového dílu oblíbeného seriálu Cyklotoulky. Vysílat se bude v září.

30.7.2018

Skončila sklizeň řepky, obilí je sklizeno z více než poloviny ploch

Vysočina – Sklizeň obilí na Vysočině vstoupila v minulých dnech do své druhé poloviny. Z monitoringu letošních žní vyplývá, že k 30. červenci je v regionu sklizeno 50,51 procenta ploch, na nichž se letos na Vysočině obilí pěstuje.

30.7.2018

Ve Vysočina Areně vrcholí s prací na rekonstrukci areálu

Nové Město na Moravě – V polovině srpna skončí po více než čtyřech měsících práce na rekonstrukci areálu novoměstské Vysočina Areny. Potencionální návštěvníci budou mít šanci prověřit řadu změn po zhruba třicetimilionových investicích. Mohou se těšit především na nový a atraktivnější koncept tratí i zlepšení diváckého zázemí.

30.7.2018

Zloději se z kořisti dlouho netěšili, usvědčily je kamery

Světlá nad Sázavou – Využít speciální kamery s nočním viděním se vyplatilo policistům ve Světlé nad Sázavou při sledování stanového městečka, kde tábořili návštěvníci festivalu Sázavafest. Díky kamerám se podařilo usvědčit dva zloděje. Ke krádežím došlo v pátek 27. července nad ránem. Podle mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Kraje Vysočina Dany Čírtkové šlo o dvojici cizinců.

30.7.2018

Horké dny se na návštěvnosti památek na Vysočině zatím negativně nepodepsaly

Vysočina – Dosavadní horké letní dny se na návštěvnosti památek, jak se zdá, nijak negativně nepodepsaly. „Báli jsme se, že horko bude hrát proti nám, ale naštěstí se to nepotvrdilo,“ shodují se správci hradů a zámků na Vysočině.

30.7.2018

O víkendech si mohou lidé opět prohlédnout Dolní hřbitov

Žďár nad Sázavou – Také o letošních prázdninách mohou lidé navštívit jindy ne často volně přístupný Dolní hřbitov v Santiniho ulici. Otevřený je vždy o víkendech v době od 10 do 16 hodin – běžně je dovnitř možné nahlédnout pouze průzorem v kované bráně. Vstupné je dobrovolné, k dispozici je rovněž možnost komentované prohlídky.

30.7.2018

Středověk na vlastní kůži zažili lidé o víkendu na hradě v Lipnici

Lipnice nad Sázavou - Spatřit na vlastní oči napínavý rytířský turnaj, setkat se s šlechtici, hradní posádkou, zjistit jak je to vlastně s tou opěvovanou rytířskou ctí nebo se podívat, jak probíhá takové dvoření urozené dámě, to vše o víkendu zažili návštěvníci hradu Lipnice nad Sázavou. Proběhl tam totiž ojedinělý experiment, jehož cílem je přiblížit lidem historii atraktivním a nevšedním způsobem. A tak hrad ožil středověkým životem, jehož scénář si psaly samy postavy.

29.7.2018

Podpeperská výstava přilákala opět stovky lidí, k vidění toho bylo hodně

Velká Losenice - Stovky návštěvníků ze všech koutů republiky i ze zahraničí zavítaly o víkendu na již devatenáctý ročník tradiční velkolosenické Podpeperské výstavy. Ta byla letos díky vystavovatelům ze Slovenska dokonce mezinárodní. Na akci, jež láká nejen znalce z řad chovatelů, ale i rodiny s dětmi a další „zvědavce“, měli lidé možnost prohlédnout si bezmála tisícovku nejrůznějších zvířat.

29.7.2018

OBRAZEM: Přes tisíc lidí se přišlo podívat na posvěcení nové kaple

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Centrum Nové Vsi u Nového Města na Moravě se v neděli zcela zaplnilo. Místní i přespolní se přišli podívat na posvěcení kaple, která během dvou let vyrostla na místě původní sakrální stavby. Zároveň požehnal pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul i nové vozidlo místních dobrovolných hasičů.

29.7.2018

OBRAZEM: Draci v Telči nabídli skvělou zábavu

Telč – Festival Prázdniny v Telči začíná a s ním je již pátým rokem spojeno zápolení dračích lodí. I letos se před početným publikem odehrály těsné souboje a o skvělou atmosféru nebyla v poslední červencovou sobotu nouze.

28.7.2018

Sběratel: Jsem odkojený benzinem a žádný jiný koníček mě tak neuchvátil

Humpolec – Tomáš Jokl, zvaný Tom, patří do humpolecké rodiny sběratelů aut a motocyklů. S tímto koníčkem začal už jeho děda a pokračoval otec i strýc, aby sám v nedávné době převzal sběratelské otěže. V Humpolci také nějakou dobu provozoval Muzeum historických vozidel. I přes časově náročné výlety na veteránské srazy, kterých je teď v létě víc než dost, si Tom udělal čas na rozhovor a prozradil, co ho trápí a co těší a jaké jsou jeho sny.

28.7.2018

Nakonec vždy zvítězila láska k naší vlasti, říkají dobrodruzi

Havlíčkobrodsko - O tom, jaké dobrodružství může člověk zažít na takové bramboře, by mohli celé dny vyprávět Kateřina Kadlusová z Ledče nad Sázavou a její partner Fanda Nykl. Bramborou myslí svou věrnou motorku BMW R1150GS, která je až do nedávna spolehlivě doprovázela na dobrodružné cestě kolem světa. V jejím sedle strávili 560 dní v kuse, projeli 29 zemí v rámci Evropy, Asie a Ameriky, najeli 90 tisíc kilometrů a spálili při tom asi šest tisíc litrů benzínu.

28.7.2018

V anketě Alej roku Vysočinu reprezentují zatím jen dvě stromořadí

Vysočina – Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu. Tak zní motto celorepublikové ankety Alej roku. V krajském kolem Vysočiny v ní minulý rok zvítězila alej z Pelhřimovska. Letos lidé nominovali zatím jen dvě stromořadí z Jihlavska. Čas k nominaci je ale ještě do konce října.

28.7.2018

Astronomický zážitek v Jihlavě pokazily mraky. Nakonec se lidé dočkali

Jihlava – Měsíc krásně svítí, v jeho okolí není ani obláček. Bohužel je ale devatenáct minut po půlnoci z pátku na sobotu a nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století právě končí.

28.7.2018

Rekordní úterý. Na koupalištích napříč krajem bylo tento týden narváno

Vysočina – „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným,“ mohli si říkat majitelé koupališť ještě v polovině července. Poslední týden ale začali lidé chodit a koupaliště v celém kraji hlásí rekordní návštěvnost z úterý čtyřiadvacátého července. Snahou je dohnat slabší návštěvnost i zisk z deštivého června.

28.7.2018

Spolknutá žiletka a myčka pro neplechové miláčky: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 27. července 2018.

27.7.2018

Příznivci Putimovské lávky si zasoutěží naposledy

Putimov – Desátý ročník Putimovské lávky, který se uskuteční o letošní poslední červencové sobotě, bude zároveň posledním v dějinách této akce. Putimovští mají ovšem v úmyslu přijít s novými podobně laděnými projekty.

27.7.2018

Milovníci legendárních babet se opět sejdou v Chlumětíně

Chlumětín – Už pošesté se sejdou příznivci a obdivovatelé strojů značky Babetta v Chlumětíně. Letošní sraz je naplánován na sobotu 4. srpna.

27.7.2018

Na dálnici u Humpolce se mění dopravní omezení

Hořice, Koberovice – Víkendová přestavba dopravního značení na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Hořicemi (EXIT 75) a Koberovicemi (EXIT 81) u Humpolce už od čtvrtečního večera změnila, a možná přechodně i omezila dálniční dopravu v těchto místech na Vysočině.

27.7.2018

Sklárny, dílny nebo výtvarné ateliéry se opět otevřou lidem

Havlíčkův Brod – Přípravy na další ročník ojedinělé akce, která lidem umožní nahlédnout do tvůrčích prostor vysočinských výtvarníků a uměleckých řemeslníků, jsou v plném proudu. Akci s názvem Den otevřených ateliérů opět zaštiťuje brodské Muzeum Vysočiny. Akce proběhne ve dne 6. až 7. října.

26.7.2018

Světlá nad Sázavou - Tisíce hudebních fanoušků v uplynulých dnech mířily do Svět

Světlá nad Sázavou - Tisíce hudebních fanoušků v uplynulých dnech mířily do Světlé nad Sázavou, kde se odehrála další hudební megaakce celé Vysočiny. Sázavafest nabídl největší hvězdy tuzemské hudební scény, nechyběl ani Karel Gott.

26.7.2018

OBRAZEM: Z cukety vytvořil téměř šestimetrovou špagetu

Pelhřimov - O nový zápis do České knihy rekordů se pokusil Jakub Skočdopole z Polné. Ten s sebou do expozice Zlaté české ručičky v Pelhřimově dovezl kromě speciálního spiralizéru na tvorbu zeleninových a ovocných špaget i četné zásoby cuket.

26.7.2018

Práce na křižovatce u kostelecké masny odkloní i autobusy

Kostelec – Kvůli stavbě kruhového objezdu v Kostelci u masny změní trasu také autobusy. Upravené jízdní řády vstoupí v platnost od pondělí.

26.7.2018

Šest lokalit pro koupání z Vysočiny hlásí zlepšení

Vysočina – Na prahu víkendu, kdy má nadále trvat stylové letní počasí, je to rozhodně příznivá zpráva. Voda v rybnících a přehradních nadrží, které po celou koupací sezonu sledují vysočinští hygienici, se nezhoršila!

26.7.2018

Euroregion Dunaj- Vltava nejlépe umělecky vystihla studentka světelské Akademie

Světlá nad Sázavou – Evropský region Dunaj-Vltava nejlépe charakterizuje umělecké dílo nazvané Křídla v kreativním pojetí studentky Adély Čapkové ze světelské Akademie. Rozhodla o tom porota mezinárodní středoškolské soutěže, jejímž cílem bylo vybrat nejvhodnější návrh na cenu pro nejlepší vesnici euroregionu.

26.7.2018

Festivaly na Vysočině pokračují i v druhé polovině prázdnin

Vysočina – Festivalová sezona na Vysočině zdaleka nekončí. Druhá polovina prázdnin bude patřit Prázdninám v Telči, Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Petra Dvorského či Folkovým prázdninám v Náměšti nad Oslavou.

26.7.2018

Vysočina táhne, turistů přijíždí stále více

Vysočina – Vysočinu vyhledává stále více turistů, obvykle přijíždí na prodloužený víkend. Nejčastěji míří do krajského města, nebo do přírody.

25.7.2018

Legiovlak zastavil ve Žďáře, připomíná československé legie

Vysočina - Až do neděle 29. července mohou lidé na žďárském nádraží navštívit legionářský vlak, jenž se skládá ze třinácti zrekonstruovaných vagonů s expozicí a od roku 2015 brázdí Českou republiku. Podstatou projektu je obnovovat povědomí veřejnosti o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. 

25.7.2018

Zelené srdce sen o obnově kaple svaté Anny nevzdává

Pelhřimov – Čtvrteční svátek svaté Anny si také letos připomene kaple svaté Anny u Pelhřimova. Poutníci tam zamíří v neděli 29. července, program Dne pro kapli svaté Anny, který už jedenáctým rokem připravuje občanské sdružení Zelené srdce, začne ve 14 hodin. 

25.7.2018

Nejdelší špagetu Jakub Skočdopole vyřeže z cukety

Pelhřimov – Nejdelší špagetu vytvořenou z cukety se během čtvrtečního dopoledne pokusí vyhotovit Jakub Skočdopole v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, a to vše za pomoci speciálního nástroje. 

25.7.2018

Muzeum pomalu vyklízí prostory telčského zámku

Telč – Jen do konce srpna si bude možné na zámku v Telči prohlédnout stálou expozici telčské pobočky Muzea Vysočiny. Část exponátů se totiž se začátkem září dočasně přesune do sousedního Univerzitního centra Masarykovy univerzity a zbytek bude uschován v depozitáři v krajském městě. Změnu si vynutilo zahájení rekonstrukce Státního zámku Telč.

25.7.2018

Někteří školáci využívají prázdniny k doučování

Havlíčkův Brod – Letní prázdniny jsou pro většinu školáků symbolem volna a zábavy, řada z nich je ale využívá také k tomu, aby dohnala to, co v průběhu školního roku nestihla, nebo to, co jim dělá problémy. O letní doučování je mezi školáky stále větší zájem, a to i v Havlíčkově Brodě, kde letní kurzy nabízí studijní centrum BASIC.

25.7.2018

Aktivita se seniorům z Vysočiny vyplatila, z her přivezli medaile

Olomouc, Vysočina – Mezi aktivními seniory na Mezinárodních sportovních hrách nechyběli minulý týden v Olomouci ani zástupci této generace z Vysočiny. Ti poměřili síly s více než dvěma sty sportovními nadšenci nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska či Polska.

24.7.2018

Město vyhlásilo dotační titul na obnovu unikátní sgrafitové výzdoby

Nové Město na Moravě – Kostel svaté Kunhuty v Novém Městě na Moravě je nepřehlédnutelný zejména díky sgrafitové výzdobě exteriéru. Ovšem nejen tato církevní stavba má fasádu okrášlenou uměleckými díly. Také mnohé domy ve městě i v jeho místních částech se mohou pochlubit podobnou dekorací. Novoměstská sgrafitová výzdoba je natolik unikátní, že se tamní radnice rozhodla podpořit finančně majitele nemovitostí zdobenými sgrafity, aby byla tato jedinečnost zachována i pro příští generace.

24.7.2018

Špýchar v Prostředkovicích na Jihlavsku se dočká opravy

Prostředkovice – Dochovaný rychtářský špýchar pozdně středověkého typu stojící v Prostředkovicích u přilehlé silnice se dočká první fáze oprav. Ta vyjde na půl milionu korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT