VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

8.3.2018

Žluté autobusy se ani do budoucna rušit nebudou

Jihlava – V polovině ledna seškrtal RegioJet o třetinu provoz autobusů mezi Prahou a Brnem. Jihlavy se tato změna nedotkla a ani do budoucna není důvod k obavám.

8.3.2018

Do poloviny století ubude půl milionu Čechů. Jaké kraje zasáhne vymírání nejvíc?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Do roku 2051 se výrazně vylidní především Moravskoslezský kraj. Obyvatelé naopak přibudou Praze a sousedním středním Čechám.

7.3.2018

Dálnice z Jihlavy do Měřína bude nejspíše několik měsíců bez poplatku

Jihlava – Od začátku dubna by měl být více než dvacetikilometrový úsek dálnice D1 mezi Jihlavou a Měřínem zdarma. Tato dočasná novinka bude platit pro veškerou dopravu. Jedná se totiž o objízdnou trasu, která by měla pomoct krajskému městu zvládnout dopravní situaci v souvislosti uzavírkou Brněnského mostu v centru Jihlavy.

7.3.2018

Sportovci pozor! Unikátní fotbalová příloha ve čtvrtečním Deníku

Podrobné rozpisy jarních zápasů, zajímavé rozhovory i perličky z fotbalového zákulisí. To vše pro vás připravili sportovní redaktoři Deníku ve speciální fotbalové příloze. Tu najdete ve čtvrtečním tištěném Deníku.

6.3.2018

Kraj rozdělil mezi středoškoláky přes milion

Vysočina – Čtyři stovky žáků středních škol na Vysočině dostalo v prvním pololetí školního roku 2017/2018 studijní a motivační stipendia. Kraj Vysočina mezi ně rozdělil více než milion tři sta tisíc.

6.3.2018

Lid vs. Ondráček i Babiš a slezská proti moravské části vesnice: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 5. března 2018.

5.3.2018

Do každé fotky se snažím vložit příběh, říká jihlavský fotograf Lukáš Vrábel

Jihlava - Nejraději fotím příběhy a emoce. A je jedno, jestli je zrovna na snímku slečna, novomanželský pár, talíř s dobrým jídlem, scenérie s horami anebo produkt. Tak popisuje svoji práci jihlavský fotograf Lukáš "Kenji" Vrábel.

5.3.2018

Zima se nevzdává, může napadnout až 12 centimetrů nového sněhu

Vysočina – Přestože extrémní mrazy z minulého týdne v pondělí 5. března definitivě odezněly, zima se zatím vzdát nechce. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na intenzivní sněžení, které má vyvrcholit v úterý 6. března a významně se dotknout také Vysočiny. Zejména pak trojice moravských okresů. V okresech Třebíč, Jihlava a Žďár nad Sázavou se navíc může vyskytnout slabá ledovka.

5.3.2018

Sýček, který byl součástí každodenního života lidí, z Vysočiny zcela zmizel

Vysočina – Ještě před padesáti lety býval sýček obecný na Vysočině běžným ptačím druhem. Dnes se v této lokalitě nevyskytuje ani jeden. Tato malá sova je nyní na pokraji vyhynutí, i proto jej ornitologové vyhlásili Ptákem roku 2018.

5.3.2018

Epidemie pokračuje, prázdniny jen zkreslily statistiku

Vysočina – Přestože v uplynulém devátém kalendářním týdnu ubylo na Vysočině pětadvacet procent akutních respiračních onemocnění a nemocnost klesla na aktuálních 1649 případu v přepočtu na sto tisíc obyvatel, chřipková epidemie v regionu pokračuje.

4.3.2018

Na Pernštejně začne zase strašit bílá paní

Žďár nad Sázavou – Pohyb vlakových souprav, ale i ostatních vozidel či lidí v miniaturní krajině Žďárska zasazené do 80. let 20. století a doplněný komentářem průvodce o víkendu sledovali četní malí i velcí návštěvníci Modelového království Žďár.

4.3.2018

Křemešnické sovy letos nehoukaly, zaskočit za ně musel zkušený průvodce

Křemešník – Nejohroženější českou sovu, sýčka obecného, připomenula Soví noc, která se také letos navzdory přetrvávajícímu zimnímu mrazivému počasí uskutečnila o první březnové sobotě na Křemešníku.

4.3.2018

Letošní epidemie na Vysočině se podobá té z počátku roku 2007

Vysočina – Jedenáct let nezažila Vysočina chřipkovou epidemii, s jakou se obyvatelé kraje potýkají letos. Poprvé od roku 2007 je v regionu více než dva tisíce případů akutních respiračních onemocnění v přepočtu na sto tisíc obyvatel. A rovněž podobně jako ve chřipkové sezoně 2006/2007 začala epidemie s příchodem února.

4.3.2018

Na ledové stěně ve Víru trénují horolezci. V provozu má být i příští týden

Vysočina - Čtyřicet metrů vysoká ledová stěna pod hrází přehrady ve Víru na Žďársku o víkendu patří sportovcům z Českého horolezeckého svazu. Od pondělí by měla být k dispozici také ostatním v celodenním provozu, aby si ji mohli zájemci pořádně užít.

4.3.2018

Jednou se chci z Anglie vrátit domů, říká česká studentka

Vysočina – Odjakživa měla slabost pro Velkou Británii. Fascinoval ji jazyk, kultura i historie a týdenní výlet nestačil. I proto se devatenáctiletá Lucie Čechová z Jihlavska rozhodla studovat vysokou školu v Británii, konkrétně zvolila Northumbrijskou univerzitu v Newcastlu nedaleko skotských hranic. Studentka, která úspěšné zvládla první semestr, si tak splnila svůj velký sen.

3.3.2018

Konec jarních prázdnin na lyžích byl příjemný

Světlá nad Sázavou – Prázdninové lyžování na Vysočině o prvním březnovém víkendu v areálech v regionu vrcholilo. Po mrazivém týdnu, kdy extrémně nízké teploty na řadě míst vyháněly milovníky zimních sportů do tepla, ukázala úvodní březnová sobota vlídnější tvář.

3.3.2018

Co si Žďár počne s Kosinkovou sbírkou? Jasněji má být v květnu

Žďár nad Sázavou - Žďárští ani po několika letech nemají jasno, jak naložit se zhruba dvěma stovkami obrazů, které město získalo z dědictví po malíři Josefu Kosinkovi. Žďáru sbírku spolu s nezanedbatelnou peněžní částkou odkázala Kosinkova dcera Jitka Bödefeldová a její manžel.

2.3.2018

Březen. Stále platí, že je to měsíc věnovaný knihám

Vysočina - Cílem celorepublikové kampaně s názvem Březen – měsíc čtenářů je do knihoven přivést nové čtenáře. Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě pro návštěvníky připravila měsíc nabitý zajímavými akcemi, z nichž si může vybrat opravdu každý. 

2.3.2018

Nové jízdní řády MHD lidem v Brodě vrátí okružní spoje

Havlíčkův Brod – Po necelých třech měsících se opět mění jízdní řády městské hromadné dopravy (MHD) v Havlíčkově Brodě. Mnohým cestujícím dělalo problémy přizpůsobit se novému systému, kdy museli častěji přistupovat. Radnice připomínkám vyhověla a ve špičce opět nasadila přímé okružní spoje.

2.3.2018

Humpolečtí budou jezdit na kolech se známými jmény

Humpolec – Cestování po Humpolci zjednoduší a zpříjemní oranžová kola. Během tří měsíců zde totiž odstartuje projekt na.co.KOLO, který bude sloužit nejen jako bezplatná půjčovna kol, ale také jako určitá sociální sonda.

2.3.2018

Do menších vsí v okolí Žďáru lákají stavebníky nižší ceny parcel

Žďársko – Lidé, kteří shánějí stavební parcelu přímo ve Žďáře nad Sázavou, v současné době nemají z čeho vybírat. Naposledy mohli zájemci pořizovat volné pozemky v lokalitě Klafar loni na podzim, kdy bylo všech šestadvacet míst pro výstavbu řadových domků obratem rozebráno. Za metr čtvereční zasíťovaného pozemku byla stanovena cena 1 999 korun včetně DPH. Ceny za plochy určené k budování klasických rodinných domů se přitom díky elektronickým aukcím ve Žďáře šplhají ještě výš.

2.3.2018

Do opravy Brněnského mostu zbývají jen týdny

Jihlava – Necelý měsíc dělí Jihlavu od prvního dubna. To dojde k uzavření Brněnského mostu. Magistrát zveřejnil objízdné trasy, zejména řidiči kamionů nebudou v lehké situaci.

1.3.2018

Lyžaři na Novoměstsku si užívali sněhu a sluníčka

Žďársko - O víkendu znovu vyjede technika upravující lyžařské trasy na Novoměstsku. Vítr v minulých dnech částečně zavál najeté stopy a společně se silným mrazem komplikuje úpravu tratí.

1.3.2018

„Chytré“ řízení Žďáru podpoří evropská dotace

Žďár nad Sázavou – Městský dispečink, na který budou napojeny například nové semafory, veřejné osvětlení či vytápění, ale třeba i „chytré“ kontejnery, vznikne ve Žďáře v rámci projektu Smart city. 

1.3.2018

Zámecká zahrada v Kamenici zažije rošádu i propojení s pivovarem

Kamenice nad Lipou – Zámecká zahrada a centrální park na náměstí v Kamenici nad Lipou by mohly v budoucnu doslova rozkvést. Vedení města totiž v rámci postupného zvelebování a oprav veřejných prostranství ve městě chystá obnovit zmíněnou zahradu a upravit prostor okolo kašny na náměstí Československé armády.

1.3.2018

Čtenáři Deníku, dnes testujeme znalosti z češtiny

Znáte vyjmenovaná slova? Poznáte podmět a přísudek? Napíšete správně čárku ve větě? Vyzkoušejte si, co si pamatujete z hodin českého jazyka. Test z mateřštiny najdete v dnešním vydání tištěného Deníku. 

1.3.2018

Zákaz vstupu do lesů už neplatí, těžká technika tam ale stále pracuje

Vysočina – V lesích na Vysočině stále pokračuje likvidace následků vichřice Herwart, která se regionem, stejně jako i zbytkem republiky, prohnala v říjnu loňského roku. „Práce zatím probíhají dobře, a to napříč celým regionem. Celkově je zpracováno přibližně čtyřicet procent objemu nahodilé těžby,“ vyjádřila se mluvčí Lesů České republiky (LČR) Eva Jouklová.

1.3.2018

Lesní zvěř v mrazech více strádá. Myslivci mají pohotovost

Vysočina – Teploty v noci atakují minus dvacet stupňů a i když nejsou metrové závěje, není lesní zvěř v jednoduché situaci.

28.2.2018

Policisté již nemusí mít maturitu

Vysočina – Náborový příspěvek pětasedmdesát tisíc korun by měl nalákat nové policisty. Od prvního ledna letošního roku není ani povinná maturita.

28.2.2018

Silnice u Svratky jsou plné ledu, řidiči se jim raději vyhýbají

Svratka – Na nedostatečnou údržbu krajských silnic si stěžují ve Svratce. Jedná se především o úsek mezi Svratkou a Žďárem, kudy denně řada lidí dojíždí do zaměstnání. Lepší to ale není ani ve směru na Nové Město.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT