VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.4.2018

Pokud lávka za City Parkem zůstane, tak betonová

Jihlava – Beton, nebo nic. Jihlavská radnice už nechce investovat desítky tisíc ročně do udržování dřevěné lávky pro pěší ve vlhkém prostředí za City Parkem.

7.4.2018

Trolejbusy bez trolejí a obnova kostelíku v Gutech: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 6. dubna 2018.

6.4.2018

Kvůli bourání úzkých nadjezdů se ze soboty na neděli zastaví dálnice

Vysočina – Kvůli bourání dálničních nadjezdů, k jejichž demolici dochází v rámci modernizace D1, bude v noci ze 7. na 8. dubna zcela uzavřena dálnice mezi 90. a 112. kilometrem, tedy mezi Humpolcem a Jihlavou.

6.4.2018

Česko budou poprvé uklízet také mladí hasiči z Buřenic

Buřenice – Mladí hasiči z Buřenic se v sobotu 7. dubna hned po poledni pustí do úklidu přírody v okolí vsi, a pak i v samotné obci. Stane se tak v rámci úklidové kampaně Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

6.4.2018

Jiřího Růžičku doprovodil na jeho poslední cestě i prezident Miloš Zeman

Žďár nad Sázavou – Rodina, přátelé, kolegové i kamarádi se v pátek naposledy v obřadní síni na Zelené hoře rozloučili s rybníkářem Jiřím Růžičkou. Památku svého velkého přítele uctil i prezident České republiky Miloš Zeman.

6.4.2018

Kaple v Simtanech je kulturní památkou. I díky vzácným freskám

Pohled – Označení kulturní památka se dostalo kapli v Simtanech u Pohledu na Havlíčkobrodsku. Dlouho nikdo netušil, že tato na první pohled nenápadná stavba skrývá pod vnitřními omítkami cenné malby.

6.4.2018

Kdy skončí Jágr a co nám doma neřekli? Studenti soutěžili o nejlepší vystoupení

Havlíčkův Brod – Že není tak úplně snadné postavit se před publikum, zaujmout ho svou řečí a ještě pohotově reagovat na všetečné otázky posluchačů, o tom se v pátek přesvědčili studenti středních škol z Vysočiny, kteří se utkali v krajském kole týmové soutěže Prezentiáda.

6.4.2018

Mladé kuchařské talenty se předvedly v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Mladí kuchaři nejen z Vysočiny, ale i ze slovenské Nitry nebo z francouzské Remeše včera změřili své síly a kreativitu v gastronomické soutěži Kuchař Vysočiny Junior 2018 open.

6.4.2018

Festival Porta ve Vlasenici byl ohrožen. Muzikanti se do soutěže nehrnou

Lhota – Vlasenice – Uskutečnění oblastního kola festivalu Porta pro region Vysočina, který se již tradičně koná ve Lhotě - Vlasenici u Kamenice nad Lipou, bylo ještě donedávna nejisté. Letos se totiž do již zmíněné soutěže příznivci folkové, country, bluegrass, trampské či irské muziky příliš nehrnou.

6.4.2018

Ve Vojnově Městci se zapsali budoucí prvňáčci

Vysočina - Zápisy do základních škol začaly. Budoucí prvňáčky vítali ve čtvrtek odpoledne i v základní škole ve Vojnově Městci. Průběh zápisu tam každý rok trochu obměňují. 

6.4.2018

Letní tábory nedostatkem dětí netrpí, plní se již nyní

Žďársko – Rodiče, kteří chtějí svého potomka vyslat na letní tábor, by jej měli zaregistrovat raději s několikaměsíčním předstihem. Oblíbené prázdninové pobyty na Žďársku totiž bývají rychle naplněné, zvláště ty, jež svojí tematikou u dětí a mládeže zrovna „letí“.

5.4.2018

Návrat čápa do Nového Veselí byl jen planý poplach

Žďársko – Na čapí reality show – on-line pohled do života ptačí rodiny v Novém Veselí prostřednictvím webové kamery - se už těší stovky lidí.

5.4.2018

Odpadky z přírody opět vysbírají dobrovolníci

Jihlavsko – Základní školy, charita, ale i úředníci z magistrátu a radní Kraje Vysočina. S druhým dubnovým týdnem začnou mizet nejen z ulic a parků krajského města pohozené odpadky. Tradiční a osvětová akce Čistá Vysočina se bude letos konat už podesáté.

5.4.2018

Děti z Vyskytné už vyhlížejí migrující žáby. Letos si dávají načas

Vyskytná - Děti a ostatní dobrovolníci z Vyskytné u Pelhřimova v těchto dnech už netrpělivě vyhlížejí drobný pohyb na okraji obce. V minulých letech totiž v tuto dobu migrovaly přes hlavní silnici do nedalekého rybníka Koupaliště desítky či stovky skokanů, ropuch, čolků a ostatních obojživelníků.

5.4.2018

Turisté se pod rozhlednou Rosička sejdou už posedmnácté

Rosička – Již posedmnácté se pěší turisté, cyklisté a další milovníci přírody sejdou pod rozhlednou Rosička poblíž stejnojmenné obce na Žďársku, aby tam opět zahájili letošní jarní turistickou sezonu.

4.4.2018

OBRAZEM: Studenti vařili pod vedením francouzského šéfkuchaře

Jihlava – Kreativitě ve vaření a nové kulinářské recepty ve středu učil vysočinské studenty francouzský šéfkuchař Philippe Mille, držitel dvou michelinských hvězd. Na Vysočinu přijel v rámci krajského projektu Gastroakademie.

4.4.2018

Bývalá vodárna, kde se scházejí skauti, projde přestavbou

Žďár nad Sázavou – Dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 8,25 milionu korun obdrží žďárská radnice na přestavbu budovy bývalé vodárny v ulici 1. máje na centrum neformálního vzdělávání. V objektu v majetku města se v rámci dlouhodobého pronájmu už od roku 2000 scházejí žďárští vodní skauti z přístavu Racek.

4.4.2018

Kraj dá padesát milionů na opravy silnic po zimě

Vysočina – Letošní zima se výrazně podepsala na stavu silnic druhých a třetích tříd. Kraj Vysočina dá na jejich opravy padesát milionů. Dotaci schválilo zastupitelstvo, každý okres dostane přesně deset milionů.

3.4.2018

V budově žďárského nádraží nyní sídlí i policejní kynologové

Žďár nad Sázavou – Větší pocit bezpečí pro cestující i využití léta prázdných prostor. To v sobě přináší přesun policejních psovodů do výpravní budovy žďárského vlakového nádraží. Pětice kynologů má nyní zázemí v prvním patře, jelikož kapacita stávajících prostor v sídle územního odboru policie ve Žďáře už nebyla dostačující.

3.4.2018

Světnovskému údolí bílá sluší

Světnov - Světnovské údolí se odělo do bílé. Meandry Sklenského potoka totiž v těchto dnech zdobí tisíce rozkvetlých bledulí.

3.4.2018

Krojovaným koledníkům neunikla žádná žena. Byli až na Slovensku

Telč - Na tradiční Velikonoční jízdu městem se v brzkých ranních hodinách na Velikonoční pondělí vydali muži z telčského folklórního souboru Podjavořičan.

2.4.2018

Na stráních pístovských mokřadů závodily terénní vozy. Celkem čtyřicet posádek

Jihlava – Projet co nejvíce branek, přitom se jich nedotknout a necouvat. Zároveň vyjet či sjet šikmou stráň. Na Velký pátek a prosluněnou Bílou sobotu se v bývalém vojenském prostoru Jihlava-Pístov konalo jarní kolo Pístovských mokřadů.

2.4.2018

Ledečský hrad se poprvé v nové sezóně otevřel návštěvníkům

Ledeč nad Sázavou – Co mají společného Hoši od Bobří řeky, pohádka Anděl Páně, největší výstava plyšových medvídků v České republice nebo hodiny nevyčíslitelné hodnoty? Přece hrad Ledeč nad Sázavou. Návštěvníkům se opět otevřel 1. dubna.

2.4.2018

Policisté kontrolují, jestli jsou řidiči střízliví a zda mají auta v pořádku

Vysočina - Během prodlouženého velikonočního víkendu probíhají po celé Vysočině dopravně bezpečnostní akce. Ve Skřivánku, místní části Okrouhličky na Havlíčkobrodsku, to byla akce Řídím, piju nealko.

1.4.2018

OBRAZEM: Děti si o Velikonocích připomněly horácké lidové zvyky

Vysočina – I s deštěm se musely při svém velikonočním vystoupení v bystřickém Edenu popasovat děti z folklorního souboru Borověnka při Základní a Mateřské škole ve Štěpánově nad Svratkou na Bystřicku. Ten sdružuje omladinu ze Štěpánova a okolí.

31.3.2018

Záchrana Standy a netopýrů, tráva na Borech a roztančený Děčín: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 29.–30. března 2018.

30.3.2018

Na meziříčském koštu můžete ochutnat pálenky z řepy, jahod i mrkve

Velké Meziříčí – Celkem 163 vzorků likérů a pálenek se sešlo do každoročního koštu, který se letos ve Velkém Meziříčí koná již počtrnácté. Odborná komise má již za sebou zhodnocení exemplářů, návštěvníci z řad veřejnosti pak budou moci vzorky ochutnat v sobotu 7. dubna.

30.3.2018

Ochranáři nachystali bydlení pro ptáky i pro plchy

Žďárské vrchy – Nové příbytky připravili pro ptáky a pro drobné hlodavce v uplynulých dnech zaměstnanci Správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Budky rozvěsí na předem vytipovaných místech.

29.3.2018

Úprkova ulice se konečně dočká lepšího povrchu

Jihlava – Ulice se nachází poblíž jihlavského městského vlakového nádraží. Rozkopat by ji měli dělníci za tři měsíce.

29.3.2018

Velikonoce znamenají také další práce při modernizaci dálnice D1

Hořice, Koberovice – O Velikonocích začínají další práce na rekonstrukci dalšího úseku dálnice D1 na Vysočině. Pracovníci dodavatelské firmy se vrátí na úsek číslo 10, který je vymezen dálničními exity Hořice na 75. kilometru a Koberovice na 81. kilometru dálnice D1.

29.3.2018

Dvoutýdenní pochod lidem přiblíží svět autistů

Vysočina – V pondělí 2. dubna v Havlíčkově Brodě odstartuje čtrnáctidenní Putování neboli Nahoru a dolů od města k městu, které si vzalo za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o autismu. Na konci téměř každého dne je ve vybraném městě naplánovaná beseda o životě autistů. Zájemci mají možnost debatovat na toto téma s přítomnými odborníky nebo s lidmi, kteří mají s autismem svou zkušenost.

29.3.2018

Fotbalová liga se vrací. Vysočinu čeká důležitý duel s Baníkem

Jihlava - Přímý souboj o záchranu. Po reprezentační přestávce se v pátek dvěma zápasy znovu rozjede nejvyšší tuzemská soutěž fotbalistů. V jednom z nich se představí i jihlavští fotbalisté, které čeká klíčová záchranářská bitva na stadionu ostravského Baníku.

29.3.2018

Velikonoce jsou přede dveřmi, kam na výlet?

Vysočina – Dnes je Zelený čtvrtek, po něm přijde Velký pátek, Bílá Sobota, Boží Hod velikonoční a Červené pondělí – Velikonoce jsou už zkrátka přede dveřmi. A s nimi přicházejí i dny volna. Nejvíce jich mají díky velikonočním prázdninám školáci a studenti. Někteří dokonce do škol nemuseli už včera jako například studenti novoměstského gymnázia, kteří si užívali ředitelského volna.

28.3.2018

Letošním žďárským pašijím přálo počasí i zájem diváků

Žďár nad Sázavou – Již podvacáté letos nazkoušeli žďárští farníci a studenti tradiční pašijovou hru s názvem Co se stalo s Ježíšem, kterou v úterý večer v přírodním areálu na Libušíně viděly čtyři tisíce lidí. Kvůli abnormálně nepříznivému počasí se za celá ta léta pašije nehrály jen čtyřikrát.

28.3.2018

Prodej pozemků u pivovaru v Jeníkově má zatím stopku

Golčův Jeníkov – Stavbu nových rodinných domků na pozemku bývalého pivovaru plánovalo město Golčův Jeníkov. V současné době je prodej pozemků pozastaven, dokud město Golčův Jeníkov nebude mít v platnosti nový územní plán, kde bude výslovně uvedeno, k čemu pozemky pivovaru poslouží.

28.3.2018

Přehlídka amatérských třicátnic a řecké speciality ve školní jídelně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 27. února 2018.

28.3.2018

Zelená hora začíná sezonu velikonočními prohlídkami

Žďár nad Sázavou – Prohlídku žďárského kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře a rovněž zámecké baziliky Nanebevzetí Panny Marie si mohou zájemci vychutnat o velikonočních svátcích.

27.3.2018

Křižanovští pořád bojují s jedy po bývalé varně drog

Křižanov – Ještě stále se Křižanovští potýkají se znečištěním jedovatými chemickými látkami, které je následkem provozování nelegální varny drog. Tu v městysi v polovině dubna roku 2016 odhalili členové celní protidrogové jednotky.

27.3.2018

Sportovci získají nové kabiny, tenisté navíc i krytou halu

Žďár nad Sázavou – Výběrové řízení na zhotovitele revitalizace zázemí pro fotbal a tenis ve sportovní zóně na Bouchalkách připravuje žďárská radnice. Aktuálně tam ještě vyřizují i veškeré podklady k přiznání přislíbené státní dotace.

27.3.2018

Koberce bledulí na Vysočině opět přilákají davy lidí

Vysočina – Už tento týden by měly začít kvést bledule poblíž rybníka Pobočný, který leží mezi Starým Ranskem a Žďírcem nad Doubravou. Bělostné hlavičky kvítků už vykukují pomalu ze země i na Chlébském na Žďársku. Podle tamních lesníků nic už nebrání tomu, aby na Velikonoce vykvetly.

26.3.2018

Chřipková epidemie se dala na ústup. Zemřel ale další nemocný

Vysočina – Chřipková epidemie je definitivně na ústupu. Ve dvanáctém kalendářním týdnu klesla na Vysočině nemocnost o dalších dvanáct procent, takže je v kraji aktuálně 1201 akutních respiračních onemocnění v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Špatnou zprávou je, že si chřipka v letošní sezoně vyžádala desátou oběť. 

26.3.2018

Budovu bývalé obchodní akademie chce Brod změnit v azylový dům

Havlíčkův Brod – Budovu bývalé střední ekonomické školy - později obchodní akademie - U Trojice plánuje město Havlíčkův Brod změnit v azylové zařízení pro rodiny s dětmi. Do budovy by se měla přesunout i pečovatelská služba z Domova pro seniory Reynkova. Zároveň tím město Havlíčkův Brod vyřeší letitý problém, co udělat s historickou budovou, která je léta prázdná a kupec se na ni najde jen těžko.

25.3.2018

Na pracovníka jatek zaútočil býk. Muž skončil v nemocnici

Třešťsko – K nešťastné události došlo v areálu společnosti sídlící na Třešťsku ve čtvrtek 22. března odpoledne.

23.3.2018

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

22.3.2018

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál

/VIDEO, ANKETA/ Bývalý český premiér a dlouholetý předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se rozhodl udělat to, co je v místních poměrech značně neobvyklé. Aniž by ho někdo nutil, nebo vybízel, složí poslanecký mandát a z vrcholné politiky odejde. ČSSD ale neopouští, zůstane řádovým členem. O svém rozhodnutí veřejnost informoval na svém facebookovém profilu. Ihned poté poskytl Deníku jako prvnímu osobně rozhovor.

22.3.2018

Děti z Vysočiny budou rozvíjet svůj talent

Vysočina – Jedna jediná. Zatímco v každém jiném kraji se do projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu používající anglickou zkratku DofE zapojilo několik organizací, na Vysočině se angažuje jen Akademie Světlá nad Sázavou.

22.3.2018

Tresty pro důchodce-únosce a dopadení lupiče-cyklisty: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. března 2018.

21.3.2018

Časný budíček. Policisté kontrolovali parkování kamionů na dálnici

Jihlavsko – Řidiče kamionů ze spánku ve středu 21. března v brzkých ranních hodinách budili u dálnice D1 policisté.

21.3.2018

OBRAZEM: Bosch Diesel s.r.o. podporuje Nemocnici Jihlava

Jihlava – Čtrnáctý reprezentační ples firmy Bosch Diesel s.r.o. ve stylu 80. let přilákal v pátek 9. března více než čtyři stovky návštěvníků a řadu významných hostů. Hvězdou večera byl bezpochyby zpěvák Karel Gott. O pestrý a bohatý kulturní program večera se dále postarala Petra Janů a Dalibor Janda.

20.3.2018

Stavební úřady necítí potřebu uchovávat hodnotné stavby, říká památkář Jerie

Vysočina /ROZHOVOR/ - Památková péče je v historické Telči, která byla na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zařazena před více než čtvrtstoletím, klíčovou otázkou. V čem se liší ochrana pamětihodností ve městech se značkou UNESCO a s jakými problémy se potýká, objasní dlouholetý pracovník Národního památkového ústavu (NPÚ) Pavel Jerie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT