VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

9.11.2017

Cestářům zbývá dokončit čtyři stavby. Na 129 místech se už jezdí

Vysočina – Poslední čtyři úseky silnic a mostů, jichž se týkala letošní vlna oprav a rekonstrukcí, zbývá na Vysočině dokončit v listopadu letošního roku. Přesněji řečeno se jedná o stavby, kde byla investorem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Na dokončení čekají ještě dvě stavby, které zajišťoval jako investor přímo Kraj Vysočina.

8.11.2017

Orkán na Vysočině poškodil statisíce kubíků dřeva

Vysočina – Lesníci na Vysočině se stále potýkají s následky orkánu Herwart, který Českou republiku zasáhl 29. října.

8.11.2017

OBRAZEM: Lidé si pospíšili. Husí farma je už měsíc vyprodaná

Vysočina - Na husí farmě v Rohozné na Jihlavsku probíhá nejhektičtější část roku. „Nikdo nespí, všichni pracují, abychom stihli odbavit ty stovky až tisíce objednávek,“ uvedl Josef Tříska, majitel rodinné husí farmy v Rohozné.

7.11.2017

V čele ODS na Vysočině zůstává senátor Vystrčil

Vysočina – Občanští demokraté na Vysočině si na svém sněmu, který se konal během prvního listopadového víkendu, zvolili nové vedení. Předsedou ODS Vysočina se stal senátor Miloš Vystrčil, který rovněž získal nominaci na místopředsedu ODS.

7.11.2017

OD SOUSEDŮ: Kadeřníci měřili síly v Jihlavě

Vysočina /FOTOGALERIE/ - V jihlavském domě kultury včera soutěžily mladé kadeřnice a kadeřníci z celého světa. V mezinárodní soutěži Hairdresser Open 2017 porovnávali svůj kadeřnický um v několika kategoriích. Na vytvoření účesu měli pokaždé pouhou hodinu času.

5.11.2017

U kaple zavzpomínali na předčasně narozené děti

Antonínův Důl – Za všechny děti, které se narodily maličké, anebo se nenarodily vůbec. Za ty se v sobotu odpoledne modlila stovka lidí v rámci mše u kapličky Ke cti Panny Marie, která stojí na louce v jihlavské části Antonínův Důl.

5.11.2017

Soukromé muzeum zve návštěvníky do starých časů

Horní Studenec – Soukromé muzeum starých časů a užitných předmětů otevřeli letos v létě v Horním Studenci u Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku.

4.11.2017

Řidiči přezouvají ze strachu před nehodou

Jihlava – V autodílnách a pneuservisech po celé republice, tedy i na Jihlavsku, se tento týden mechanici nezastaví. Jako každý rok řidiči nechávají výměnu gum na poslední možné datum. Podle vyhlášky totiž musí mít auta od prvního listopadu přezuté zimní pneumatiky. Pokud majitelé vozů nestihnou zajet do servisu v termínu, nebojí se ani tolik pokuty nebo smyků. 

4.11.2017

Příslušníci Petrova cechu vylovili rybník ve Studnicích

Studnice – Rybník v nejvýše položené obci na Vysočině vydal své bohatství. Rybáři ze Studnic a jejich pomocníci tahali z vody sítě plné ryb.

4.11.2017

Výstavu nazvanou Vůně medu otevřel Radek Jaroš

Nové Město na Moravě – Největší včelařskou výstavu na Žďársku, která bude po celý následující týden otevřena v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě, slavnostně otevřel držitel Koruny Himálaje Radek Jaroš. Na med od novoměstských včelařů nedá dopustit a pravidelně jej vozí s sebou na své horolezecké výpravy.

4.11.2017

Nejznámější památky na Vysočině navštívil rekordní počet turistů

Vysočina – Uplynulé úterý bylo pro všechny milovníky historie dnem, kdy mohli v tomto roce naposledy navštívit hrady a zámky nejen na Vysočině. Letošní turistická sezona skončila, a kasteláni tak v těchto dnech bilancují nad uplynulým obdobím.

4.11.2017

Sdružení Krajina pomáhá přírodě už dvacet let

Počítky – Významné výročí si letos připomíná Sdružení Krajina – občanská organizace pro ochranu přírody, která má sídlo v Počítkách na Žďársku. Spolek funguje již dvacet let a úspěšně se rozrůstá. Zakládajících členů bylo kdysi „jen“ pět a nyní jich je zapsáno bezmála sedm desítek.

3.11.2017

Děti si vyrobily strašidýlka a šly na noční procházku

Třešť - Netopýry a nejrůznější strašidýlka si v pátek vyráběly desítky dětí v rámci odpolední akce, která se konala v kině Máj v Třešti na Jihlavsku.

3.11.2017

České dráhy připravily rychlejší rychlíky a Bezdrev i v sobotu

Vysočina – Dvě změny v dálkové vnitrostátní dopravě Českých drah se po 10. prosinci bezprostředně dotknou železniční dopravy na Vysočině. Stane se tak v souvislosti s novým jízdním řádem národního dopravce, který začne platit právě 10. prosince letošního roku.

3.11.2017

Novinář ocenil odvahu studentů. Nebáli se mluvit o svém setkání s předsudky

Nové Město na Moravě – Předsudkům navzdory – tak znělo hlavní téma páteční benefice Na jedné lodi, kterou v Novém Městě na Moravě připravila společnost Portimo.

3.11.2017

U Sázavy studenti vidí letní kino nebo obří chobotnici

Světlá nad Sázavou – Letní kino, sítě pro odpočinek, vodní hřiště ve tvaru České republiky nebo chobotnice jako skluzavka, i tak si studenti Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou představují prostranství u řeky Sázavy za místním zimním stadionem. Úpravy prostoru studenti navrhli v rámci svých klauzurních a maturitních prací.

3.11.2017

Filatelisté z Telče už osmdesát let dokumentují historii regionu

Telč - Už 80 let od svého založení si letos připomíná telčský Klub filatelistů. V roce 1937 přitom nebylo vůbec běžné, aby v městech velikosti Telče takový klub existoval.

2.11.2017

Rekreační areál Pilák má za sebou úspěšnou sezonu

Žďár nad Sázavou – Rekreační oblast Pilák na okraji Žďáru nad Sázavou se již uložila k „zimnímu spánku“. Areál má letos za sebou mimořádně vydařenou letní sezonu, cestu si do něj nachází postupem času stále větší množství lidí.

2.11.2017

Ježíškova vnoučata opět potěší seniory v domovech

Vysočina – Vánoce se pomalu blíží. Za necelé dva měsíce si budou lidé pod rozsvícenými stromky rozdávat dárky. Radost letos mohou udělat nejen svým blízkým, ale také těm, kteří žijí osaměle a svátky klidu už pro ně dávno neznamenají to, co dříve. Senioři v domovech často nedostali dárek několik let. Zájemci, kteří jim chtějí splnit přání a udělat radost, se mohou stát Ježíškovými vnoučaty.

2.11.2017

Uzavření jihlavského tunelu vyvolalo kritiku

Jihlava – Na tři dny byl uzavřen jihlavský tunel kvůli nutné údržbě, a ve městě tak na mnoha místech kolabovala doprava. Řidiči museli jezdit po objízdné trase a na křižovatkách stáli v dlouhých kolonách. Důvodem kolon byl i nešťastně zvolený termín, který připadal na Dušičky.

2.11.2017

V nadcházející chřipkové sezoně se lze chránit novou vakcínou

Vysočina – Sezona respiračních viróz a chřipek opět nastupuje. Hygienici spolu s lékaři na Vysočině začali se zveřejňováním akutních respiračních infekcí už v polovině října a při pohledu do kalendáře se rychle blíží období, kdy začne nemocnost růst.

1.11.2017

Přibyslavsko : Pětasedmdesát hodin bez elektřiny

Přibyslav – Celých pětasedmdesát hodin se museli obejít bez elektřiny obyvatelé dvou místních částí Přibyslavi, Ronova nad Sázavou a České Jablonné. A to ještě ve středu v poledne nebylo jasné, kdy se dodávka elektřiny obnoví.

1.11.2017

Kraj opět podpoří stanici v Pavlově. Ročně pomůže stovkám živočichů

Pavlov – Stovky ohrožených živočichů každý rok projdou pod rukama ochranářů ze záchranné stanice Pavlov. Ta je jediná svého druhu na celé Vysočině. Provoz stanice je financován drobnými sponzory i dotacemi státních organizací. Více než milionovou dotací ji v příštím roce podpoří i Kraj Vysočina.

1.11.2017

Telečskou a Wolkerovu ulici chce město opravit příští rok

Jihlava – Na jaře příštího roku by konečně mohly začít pomalu mizet hlučné kostky ze silnice v Telečské ulici a Wolkerově ulici na okraji krajského města. V pondělí 6. listopadu budou totiž jihlavští zastupitelé projednávat novou trojdohodu, kterou jim připravil náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný (ČSSD) po dohodě s vedením SVAKu a Kraje Vysočina.

31.10.2017

Novým starostou Velkého Meziříčí je Josef Komínek

Velké Meziříčí – Novým starostou Velkého Meziříčí se stal Josef Komínek (ČSSD). Dosavadní místostarosta byl v úterý odpoledne jediným navrženým kandidátem a ve veřejném hlasování mu dalo důvěru čtrnáct z celkem dvaadvaceti přítomných zastupitelů.

31.10.2017

Příští rok u kostela na Zelené hoře zbude jen jeden hrob

Žďár nad Sázavou – Hrob kněze Matěje Josef Sychry (1776 – 1830), který se podílel na záchraně poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, bude jediný, který v příštím roce na bývalém hřbitově u památky UNESCO zbude.

31.10.2017

Zoo má nového tygra Dandyse, kterého v Brně odmítla tygřice

Jihlava – V pondělí odpoledne do jihlavské zoologické zahrady zaměstnanci přivezli 140 kilogramů vážícího tygra sumaterského z brněnské zoologické zahrady. V jihlavské zoologické zahradě na něj čekala pětiroční tygří samice Clinta.

30.10.2017

Filmový svátek přilákal do Jihlavy tisíce návštěvníků

Vysočina – Mezinárodní festival dokumentárních filmů (MFDF) Ji.hlava, který se konal minulý týden v krajském městě, si nenechalo ujít přes čtyři tisíce akreditovaných diváků. Zájem diváků i filmových hostů o festival stále roste.

30.10.2017

Zmizí poslední letošní uzavírka důležité silnice

Želiv – S nástupem listopadu bude po více než půl roce obnoveno přímé silniční mezi Křelovicemi a Želivem. Bude tak dokončena poslední větší dopravní stavba na Pelhřimovsku a zmizí poslední z uzavírek, kvůli kterým museli v letošním roce motoristé hledat a využívat náhradní trasy.

30.10.2017

Zdravé jádro ČSSD volalo po radikálních změnách

Větrný Jeníkov – V čele sociální demokracie na Vysočině zůstává Petr Krčál, delegáti krajské konference ČSSD ho opět zvolili svým předsedou na konferenci 28. října ve Větrném Jeníkově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT