Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Kdo chce vstupné vrátit, může o to požádat na pokladně Národního domu na Karlově náměstí v Třebíči nejpozději do 20. srpna 2020. Pak už to nepůjde.

„Na koncert skupiny Arakain měly navázat tradiční Slavnosti Tří kápí, ale vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a předpovědím vývoje pro následující týdny se ukazuje, že opatření, jež omezují počty účastníků kulturních a společenských akcí, ještě nějaký čas potrvají,“ uvedli zástupci kulturního střediska. Politici z vedení města, aby snížili riziko případného šíření nákazy, proto letošní ročník Slavností tří kápí zrušili. Akce je oblíbená zejména díky nočnímu historickému průvodu, na nějž se obvykle přišly podívat tisíce lidí ze širokého okolí.

Kulturní středisko místo toho lidem nabídne ve stejném termínu 21. až 23. srpna Městské slavnosti Třebíč, jež budou menší. Lépe tak splní současná hygienická pravidla. „V programu využijeme některé z dohodnutých účinkujících a pevně věříme, že Třebíčané situaci pochopí a i v náhradním komornějším programu si najdou to svoje,“ uvedla ředitelka kultury ve městě Jaromíra Hanáčková.

Program zahrnuje především kostýmované prohlídky domu Seligmanna Bauera a baziliky sv. Prokopa či koncerty, například v pátek vystoupí Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.