Městské kulturní středisko v Třebíči připravilo už hodinu po poledni zahájení veselého hudebního a tanečního bloku. První se představí na pódiu domácí taneční soubor Yocheved s převážně židovskými tanci, následovat bude žďárský soubor Kamínek s pořadem Přišlo jaro do vsi a po něm bude tancovat a zpívat písničky z Horácka třebíčský Rozmarýnek.


Rouchováček už v názvu skrývá, že přijíždí z Rouchovan. „Byť se blíží podzim, zavzpomínáme s ním v pořadu Vítání jara na dobu nedávno minulou. Kluci budou otloukat píšťalky, děvčata plést věnečky a nakonec chlapci děvčatům postaví máj. Bajdyšek a Bajdyš z Třebíče už ani není třeba představovat, snad jen, že zase bude veselo, bude senejen zpívat, ale hlavně tančit,“ řekl František Jůza z pořádajícího kulturního střediska.


Řecké lidové tance  v podání Krnova


Návštěvníci se mohou také těšit na jihlavský Vysočan, pětatřicetičlenný soubor, s nímž přijdou Dožínky. Kalamajka z Havlíčkova Brodu přiváží Horácké písně a tance, a to rovnou ve dvou blocích. Ostatně i další soubory vystoupí na pódiu dvakrát, než se na samý závěr představí Třebíčanům taneční soubor Antigoni z Krnova. A s čím vystoupí? Zatančí řecké lidové tance a z pódia zazní i řecké písně. Antigoni je pojem a jeho snaha uchovat řecké lidové tradice je vždy korunována úspěchem.


„Navíc se potvrdí skutečnost, že veselí je všude na světě vítáno – pohladí, a ještě léčí,“ doplnil Jůza.