Mládí strávil na Třebíčsku, absolvoval třebíčské gymnázium, které dokončil uprostřed války v roce 1941. „ Vysoké školy byly zavřené, a tak do konce války pracoval v Praze jako advokátní úředník. Po válce byl referentem literárního oddělení Československého rozhlasu a zároveň studoval literární historii a komparatistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy,“ připomněla Nováková.

Pracoval v Ústavu státní památkové péče v Praze, později se vrátil zpátky na Třebíčsko. „Stal se ředitelem Městského muzea v Třebíči a posléze stál v čele tamního Západomoravského muzea a galerie, kde pracoval až do roku 1961. Publikoval mnoho odborných prací, ve kterých se zabýval Třebíčí, Žďárem na Sázavou, Jihlavou nebo Jaroměřicemi,“ vyjmenovala Nováková.

Ilustrační foto
Muž se před jízdou posilnil alkoholem, policisté mu zabavili řidičský průkaz

Byl také poetik, vydal několik básnických sbírek. „Celkem jich je devět, patří mezi ně například Oxymóron, Antihvězda, Období Mohyl nebo Změna krajiny. V šedesátých letech spolupracoval s československých rozhlasem na cyklu věnovaném současné americké poezii. V roce 1975 vyšla v Anglii jeho básnická sbírka Aztécký kalendář,“ prozradila knihovnice.

Básník zemřel na jaře v roce 1974. „Bylo mu pouhých třiapadesát let. Velký básník, na kterého se neprávem zapomíná, je pochován na hřbitově v Želetavě,“ dodala Nováková