„Jde o první akci tohoto druhu, kterou pro seniory pořádá Zdravé město Třebíč,“ připustila koordinátorka Iveta Ondráčková. Nebude však jediná.

„Už na příští rok chystáme hned několik zajímavých akcí. Rok 2012 bude Rokem seniorů a už nyní domlouváme spolupráci nejen s domovy důchodců, ale s různými organizacemi ve městě,“ předeslala Iveta Ondráčková.

Pořad Zábavně o stáří bude patřit jen známým tvářím z obrazovky. Ty si do programu pozvali i zástupce z Třebíče. Kromě místostarostky Marie Černé se tak v neobvyklé roli představí primář třebíčské LDNky Nabil Ahmadie a vedoucí sociálního odboru městského úřadu Martina Machalová.

Povídání oba protagonisté proloží nejen úsměvným vyprávěním, ale i písničkami. „Tento pořad se konal už v několika městech republiky. Pro seniory jej připravila Národní síť Zdravých měst,“ doplnila Iveta Ondráčková.

Pořad Zábavně o stáří začíná ve velkém sále Fóra ve čtvrtek 10. listopadu v 17 hodin. Vstupné je jednotné a činí 50 korun, lístky lze koupit u pokladny Národního domu.