Horácké pivní slavnosti
Program pro děti i rodiče na zimním stadionu v Třebíči začne v sobotu 19. května již od rána. Od půl desáté do poledne bude připraveno vyžití pro děti v podobě skákacího hradu, malování na obličej a střeleckých soutěží. Mezi 13. a 17. hodinou budou veřejnosti promítána videa a medailonky hráčů Horácké Slavie a od půl páté se otevře fanshop a spustí se autogramiáda současných hokejistů klubu. Příjemným zakončením celého dne pak bude taneční zábava v podání kapel Iron Soul a Bagr.

Rodina vítána
Aquazorbing, skákací hrad, soutěže, bohatá tombola, malování na obličej a spousta her a další zábavy. Prostě všechny věci, které mají děti rády pohromadě v sobotu 19. května od 13 do 17 hodin na zahradě Třebíčského centra u příležitosti Mezinárodního dne rodiny.

Do muzea za Valdštejnským erbem
V rámci cyklu „Do muzea za…“ se tentokrát, v sobotu 19. května od 15 hodin, děti se svými rodiči vydají za Valdštejnským erbem. Erbem, který můžeme spatřit na mnoha místech třebíčského zámku. Na hodinu dlouhé přednášce se pokusí objasnit, co erb vyobrazuje a co všechno způsobil lev, který je jeho hlavní dominantou.

Cesta pohádkovým lesem
Na pohádkovou cestu se můžou děti se svými rodiči vydat v sobotu od druhé hodiny odpolední. Trasa povede od Katolického gymnázia v Třebíči a bude plná pohádkových postav a hlavně soutěží, úkolů a her.

Výstava Open Performance v galerii Tympanon na třebíčském zámku.
OBRAZEM: Výstava dává na vědomí, že Zámostí je za dveřmi

Náměšťská placka
„Hudební večer plný pohody“ to je stručná a výstižná charakteristika každoročně probíhající akce Náměšťská placka. Letos se uskuteční 19. května a opět se je na co těšit. Program začne od 17 hodin a vystoupí hudební skupiny Aladin, Brtnický dostavník, MandalaBanda, Langhans, Hluboké nedorozumění a Pavel Pokorný. Hned po Náměšťské placce se uskuteční ještě koncert Hany a Petra Ulrychových s jejich kapelou Javory Beat.

Den s hasiči na Hvězdě
Na baseballové hřiště „Na Hvězdě“ přijedou v sobotu 19. května od 14 hodin hasiči s veškerou svojí technikou a předvedou návštěvníkům ukázku zásahu. Rozstříhání auta, slaňování, hašení a spoustu dalšího. Návštěvníci si také budou moci zasoutěžit o ceny v baseballovém dvojboji a od 16 hodin si vychutnat zápas třebíčské Nuclears proti Eagles Praha.

Třebíčská Flerparáda
V sobotu od 10 do 17 hodin se již počtrnácté v Hotelu Atom v Třebíči uskuteční velká prodejní akce s názvem Flerparáda. Na prodej bude spousta věcí ruční výroby a ať už půjde o oblečení, šperky či bytové dekorace, určitě bude jako vždy z čeho vybírat. Pro děti i dospělé budou navíc přichystány tvořivé dílničky.

Country festival Střítežská bota
Druhý ročník country festivalu s názvem Střítežská bota se uskuteční v sobotu 19. května opět v Golf clubu ve Stříteži. Od 14 hodin až do večera vystoupí velká spousta country kapel. Konkrétně kapely Rentiéři, Valchagenk, Weber, Dobrá parta, Kdo má čas a Druhej dech. Jako speciální host pak vystoupí oblíbený country zpěvák Vojta Kiďák Tomáško.

Zábavná rodinná procházka
Další z tradičních nedělních odpoledních procházek s dětmi tentokrát vyrazí od polikliniky na Vltavínské ulici. Mezi 14. a 15. hodinou se tam mohou rodiny hlásit a poté vyrazit na cestu dlouhou asi čtyři kilometry a plnou her, úkolů soutěží a zajímavých odměn pro děti. S sebou si děti připraví jen psací potřeby, pití a dobrou náladu. Trasa je vhodná i pro kočárky.

Zadní synagoga v Třebíči.
Unikátní synagoga bude vlhnout o rok déle