Z monarchie do republiky na křídlech hudby a poezie

Originální, humorně i vážně komentované pásmo hudby a poezie sestavené k 99. výročí vzniku Československa a 80. výročí úmrtí prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Řeč bude v pátek 6. října v Městské knihovně v Třebíči o válce, hladu, míru, legiích, budování republiky, konci habsburské monarchie a všem možném kolem roku 1918. Konec války a první poválečné roky v básních a písních českých autorů. Od 16.30 hodin, po průvodním slově Viktora Veleka. Vystoupí také studenti Fakulty umění Ostravské univerzity Ostravská Bandaska s recitací, zpěvem i hudbou. Vstup na akci zdarma.

Třebíčský kotlík

Již po třetí se vrací do velkého sálu Národního domu v Třebíči úspěšný program Třebíčský kotlík, pořádaný Kamarády staré řeky. Konkrétně v pátek 6. října od 18 hodin. V pásmu, věnovaném trampským písním se představí známé i méně známé kapely z Třebíče a okolí. Stálicí programu je třebíčská kapela Soumrak, kterou doplní Trampská osada KATI Brno. Jako hosté vystoupí kapely MADEIRA z Jihlavy a PANTEŘI z Českých Budějovic. Tradičním překvapením s jistou dávkou nadsázky bude i malá ukázka z historie trampingu.

Šlapeto

Country golf club Střítež opět pořádá tradiční country večer s kapelou  Šlapeto. V pátek 6. října od 19 hodin. Vítáni jsou všichni milovníci této hudby a také tradiční dobové kostýmy.

Noc vědců na hvězdárně

V pátek 6. října na třebíčské hvězdárně čekají návštěvníky přednášky a ukázky jednoduchých experimentů, soutěže s drobnými výhrami pro děti i dospělé a samozřejmě pozorování noční oblohy dalekohledem. To vše od 20 do 23 hodin a pouze za dobrovolné vstupné.

Zakončení veteránské sezóny

Již tradiční zakončení veteránské sezóny se uskuteční v sobotu 7. října v 10 hodin na Karlově náměstí v Třebíči, odkud s všechna auta vydají zatím neznámým směrem na projížďku s cílem na Fichtl Cupu v Ostašově.

Sobota v pohybu

Sobota 7. října bude v hale TJ Spartak Třebíč patřit všem druhům zábavného cvičení. Od 9 do 12 hodin bude na programu moderní estetická gymnastika, zumba, aerobik, alpinning, jumping, jóga ve vzduchu, bodyworkout a spousta dalších.  Také na návštěvníky čeká měření tělesného tuku a výživové poradenství, prodej přírodní kosmetiky a fair trade výrobků, zdravé občerstvení a pro každého časopis zdarma.

Farmářské trhy v Náměšti

Čerstvé, kvalitní potraviny od místních a okolních prodejců čekají na všechny v sobotu 7. října od 9 do 12 hodin na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou.