Pak už se v Třebíči dostal ke slovu pěvecký soubor Slunko. Přihlížející se zahřívali horkou medovinou a punčem, které prodával spolek Vrátka. K mlsání bylo třeba linecké cukroví.

S rodinou se mimo jiné zašel podívat soudce třebíčského okresního soudu Jan Hurdík. „Jsme tu poprvé, je to milá akce. Známe ansámbl, přišli jsme jej podpořit. Určitě je hezké, že se něco takového koná, akorát raději nebudu zpívat, protože nejsem žádný pěvec,“ poznamenal s úsměvem.

Online reportáž

Podobně hovořil i Třebíčan Vladimír Votypka, který přišel s dětmi. „Známe některé členy pěveckého souboru, přišli jsme si je proto poslechnout,“ zmínil.

Celou republikou i na několika místech v zahraničí ve stejnou dobu zněly nejznámější koledy jako Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán či Půjdem spolu do Betléma. Tento ročník byl opravdu rekordní. Zpívalo se na víc jak tisícovce míst, 991 jich bylo u nás, 13 pak mimo republiku. Pro představu – loni se ke společnému zpívání s Deníkem připojilo 130 tisíc lidí v 825 vesnicích či městech.

A kdy se bude společně zpívat za rok? Druhou adventní středu, tedy 9. prosince 2020.

Dětský divadelní soubor Feigele.
V třebíčské synagoze ožije příběh o stvoření Golema