„Země, pojď ke mně,“ veršuje Galileo a staví mladou krásnou ženu znázorňující zeměkouli doprostřed plochy, na kterou se upírají zraky stovek přihlížejících. Masopust v Rokytnici na Rokytnou si málokdo nechá ujít. Bývá dnem všeobecného veselí. Ještě než masky vyrazí do průvodu, sehrají za místní sokolovnou vtipné divadelní představení. Každým rokem se odvíjí podle pečlivě vyladěného scénáře. Tématem letošního masopustu se stala oslava planety Země.

Hvězdář Galileo už z vybraných postav sestavil model sluneční soustavy. Právě lidem předvádí pohyb nebeských těles. „Vzdálenosti akorát, všechno má svůj pevný řád. A teď moje definice, jak s tím pohne slivovice.“

Jak vypadá druhý pokus po panácích slivovice, asi netřeba sáhodlouze popisovat. Planetární pohyb končí srážkou. „Napadá mne pouze věta, tohle by byl konce světa,“ šprýmuje Galileo.

Představení končí. Lidé se smějí, s těmi nejvydařenějšími maskami se chce vyfotografovat snad každý. Oslava planety Země se vydařila. Zdá se, že dokud se budou lidé umět bavit tak jako Rokytničtí, bude svět v pořádku.