Nebyl by to ples kultury, kdyby se na jeho programu neobjevila známá jména právě z této oblasti. Ale začněme od začátku.


Ples začíná úderem osmé hodiny večerní a slavnostního zahájení se ujme ředitelka Městského kulturního střediska v Třebíči Hana Štěpničková.


Po ní převezme pomyslnou štafetu Robin Šalamon z Hitrádia Vysočina. Právě on bude návštěvníky celým večerem provázet slovem.


Předtančení provede třebíčská taneční skupina Motus, která vystřídá loňské mažoretky Cheerladies a jejímž úkolem je přítomné naladit na taneční vlnu. Hlavní hvězdou, ne však jedinou, bude zpěvák Láďa Kerndl s kapelou Jazz Friends.


„Láďa Kerndl je v Třebíči častým hostem. Jeho příznivci jej mohli slyšet nejen při koncertech, ale také na prvním plese kultury. Zpěvák s typicky chraplavým a zastřeným hlasem už léta fanouškům připomíná, že swing nestárne,“ uvedla programová vedoucí kulturního střediska Ivana Řídká.
Z trochu jiného soudku bude vystoupení slovenské zpěvačky Edity Moravské, která se představí s francouzským šansonem ve stylu Edit Piaf, jež je, jak sama uvádí, jejím velkým vzorem. Součástí plesu kultury bude netradiční hudební vystoupení tria Inflagranti.


„Špičkové instrumentalistky ve složení Markéta Muzikářová housle, Kateřina Lískovcová housle, Sylva Jablonská violoncello hrají taneční úpravy slavných melodií z klasiky a popu. Jejich hra svým stylem připomíná japonskou houslistku Wanessu Mae nebo finskou sestavu Apocalyptica,“ upřesnila Řídká.
Druhý ples kultury začíná v pátek 6. února ve 20 hodin ve velkém sále budovy Fóra. Zbylé vstupenky v hodnotě 260 korun lze zakoupit v obvyklých předprodejích.